decyzja czy pismo????

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 02 mar 2011, 1:59

Witam!
Jaki przepis mówi, że umorzenie lub odmowa umorzenia nienależnie pobranych świadczeń musi być wydana w formie decyzji a nie np. zwykłego pisma informującego petenta o nie umorzeniu lub umorzeniu nienależnie pobranych śr.
Dziękuję
~ela


Napisano: 02 mar 2011, 9:30

konieczne jest przeprowadzenie postepowania i wydanie decyzji administracyjnej w kpa i ustawy o pomocy społecznej
~ANIA

Napisano: 02 mar 2011, 10:31

art. 20 ust. 2 ustawy o świadczeniach rodzinnych wskazuje, że \"postępowanie w sprawie świadczeń rodzinnych prowadzi organ właściwy\". w art. 32 ust. 2 wskazano, że w sprawach nieuregulowanych w ustawie o św. rodz. nalezy stosować kpa. w art. 104 par. 1 kpa wskazano \"organ administracji publicznej załatwia sprawę przez wydanie decyzji, chyba, że przepisy kodeksu stanowią inaczej\". Nie ma w kodeksie (moim zdaniem) przepisu, który pozwoliłby na inne załatwienie wniosku strony dot. umorzenia nienależnych, niż decyzja.
~myzucha

Napisano: 02 mar 2011, 11:28

dziękuję
~ela

Napisano: 09 mar 2011, 15:42

A w takiej sytuacji jak postąpić - kobieta nie zwróciła nienależnie pobranego świadczenia z 2008r poszła sprawa do urzedu skarbowego -tytuł wykonawczy , a w tym miesiącu złożyła wniosek o becik , i teraz nie wiem czy mogę to zrobic w jwdnej decyzji przyznać becik i potrącić nienależne wraz z odsetkami ? poradźcie jak robicie ?
~Marta


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]