zasiłek pielęgnacyjny a ZOL

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 15 sie 2011, 12:35

co zrobić w sytuacji, gdy Pan pobierał zasiłek pielęgnacyjny, od marca 2011 r. został umieszczony w ZOL-u, a omyłkowo był nanoszony na listy i jego zasiłek pielęgnacyjny pobierała do czerwca córka? (miała upoważnienie do odbioru przez cały okres pobierania zasiłku). Muszę uchylić decyzję od marca, ale co z tymi wypłaconymi zasiłkami? Nie mogę orzec o zwrocie nienależnie, bo to z mojej winy. Ja ponoszę koszty i zwracam te pieniążki z odsetkami?
~Viola

Napisano: 16 sie 2011, 0:42

to poproś córkę niech sama napisze,że chce wrócić za ojca pieniądze bo nie wiedziała wcześniej
~pracownik socjalny

Napisano: 16 sie 2011, 9:30

..a będąc w ZOL-u czasem ZP się nalezy? ..bo jeżeli ojciec pokrywa cześć kosztów to nie ma nienaleznie pobranego ZP?
~&&&

Napisano: 16 sie 2011, 16:28

napewno płaci za pobyt w ZOLu, sprawdź, ale raczej nie będzie nienależnie pobranego
~Monika

Napisano: 17 sie 2011, 14:40

w ZOLu się należy zasiłek pielęgnacyjny - ja płacę; bo dany pacjent ponosi częściową odpłatność. 70%
~gopsik

Napisano: 19 sie 2011, 21:42

dziękuję, sprawdziłam i faktycznie ponosi te 70% kosztów.
~Viola

Napisano: 22 sie 2011, 13:32

czy można umorzyć same odsetki od nienależnie pobranego zasiłku pielęgnacyjnego
~hanka

Napisano: 14 wrz 2011, 10:35

Co srobić w sytuacji gdy zmarła osoba w 2009r. a Ośrodek wypłacał do lipca br. zasiłek pielęgnacyjny na konto wspólne małżonków, natomiast żona nie zgłosiła nam ,iż mąż nie żyje.Co mogę w tym przypadku zrobić gdyż kobieta twierdzi że nie wiedziała ,iż takie pieniądze wpływają jej na konto.Proszę o podpowiedż czy wystarczy wyłać żonie wezwaniedo zwotu nienależnie pobranego zasiłku .
~Ania

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]