koszty 3% z programu rządowego 200 zł

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 09 gru 2013, 14:45

Czy koszty mają być liczone z kwoty faktycznie wypłaconej czy otrzymanej dotacji? Czy kwota kosztów nie może być niższa niż 6000 zł jak wynika z ustawy o świadczeniach rodzinnych art. 33 ust. 2a. Mam w sumie wypłaconej pomocy rządowej 25400 czyli 3% kosztów 762 zł. Czy koszty muszą być w tej sytuacji w kwocie 6000 zł???
~Maja


Napisano: 09 gru 2013, 16:08

nie obowiązuje minimum bo nie jest to główne zadanie tylko dodatkowe a koszty u nas zawsze liczymy od zrealizowanych wypłat, nie pamiętam skąd to wiem ale chyba było kiedyś na mailu z UW
~a

Napisano: 09 gru 2013, 16:48

Koszty liczy się oczywiście od otrzymanej dotacji a nie od wypłaconych świadczeń.
~Irmina

Napisano: 09 gru 2013, 17:22

na dzień 31 grudnia koszty muszą wynosić 3% wydatków!Trudno liczyć 3% od otrzymanej dotacji w sytuacji kiedy nie zostanie ona wykorzystana, a tak się może zdarzyć.
~nowa

Napisano: 09 gru 2013, 17:59

Trudno liczyć od wydatków na świadczenia skoro nie zna się ich wysokości w momencie ponoszenia kosztów obsługi. Gdyby liczyć od wypłaconych świadczeń, to o wysokości środków możliwych do wykorzystania na koszty obsługi możnaby się dowiedzieć w praktyce dopiero po zakończeniu roku, co byłoby oczywistym absurdem.
Poza tym przepis mówi wyraźnie o otrzymanej dotacji a nie wykorzystanej.
~Irmina

Napisano: 10 gru 2013, 0:20

To by było fajne zapotrzebowania byłyby ogromne i wtedy czym więcej dotacji tym więcej na utrzymanie, ups:)
~kinga

Napisano: 10 gru 2013, 12:49

\"kinga\" i \"nowa\" mają rację
~remi

Napisano: 10 gru 2013, 14:14

Wszyscy do kupy gadacie bzdury.

Na koniec roku zwracamy niewykorzystane pieniądze tym samym otrzymana dotacja = wykorzystana dotacja. 3% liczymy od dotacji a nie od wypłaconych świadczeń.
Jeśli na koniec roku wypłaciliście świadczeń na 970.000 to należy Wam się 30.000 na obsługę. Jak dostaliście większą dotację to musicie oddać nadwyżkę. I nie ma zmiłuj.
~ludek

Napisano: 10 gru 2013, 15:01

http://www.mazowieckie.pl/pl/urzad/polityka-spoleczna/swiadczenia-rodzinne-i/663,Stanowisko-Departamentu-Swiadczen-Rodzinnych-MPiPS-w-sprawie-sposobu-naliczania-.html
~Irmina

Napisano: 10 gru 2013, 15:03

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=7C41DBD5
~Irmina

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]