decyzja SKO

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 13 gru 2013, 11:28

Wznowiłam Pani postępowanie a następnie uchyliłam decyzję dotychczasową - przyznającą świadczenia rodzinne i wydałam nową - odmowną. Powodem tego był fakt, iż Pani od 2008 r. w oświadczeniach o dochodzie niepodlegającym opodatkowaniu nie wpisywała alimentów na dziecko (nowe okoliczności faktyczne istniejące w dniu orzekania, a nieznane organowi). Po ich doliczeniu- w okresie 2012/2013 i 2013/2014 dochód przekroczył. Pani się odwołała, a taka jest decyzja SKO:
uchylić decyzje OPS i umorzyć postępowanie w I instancji bo niewłaściwie zastosowałam przepisy KPA! Wg SKO wystarczyło uchylić decyzję z art. 32 ust 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych, bo to przepis szczególny w stosunku do art. 145 par 1 pkt 5 KPA. Ale jakim cudem?
~ehhh

Napisano: 13 gru 2013, 11:47

w pierwszej kolejnośći powinnaś wydać decyzję o nienależnych a potem dopiero uchylenie w związku z nienależnymi
~ala

Napisano: 13 gru 2013, 11:52

Ala skończ. Litości.
ehhh SKO porypało i tyle. Zrób jak chcą, jak mają nierówno pod sufitem a klient się odwołuje to nie masz wyjścia.
~Elmer

Napisano: 13 gru 2013, 12:17

Nie, tym razem im nie odpuszczę (to już kolejna taka sprawa). Jak mi szefostwo pozwoli, to piszę do prokuratury o wniesienie skargi do WSA.
~ehhh

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]