czy należy się rodzinne?

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 23 gru 2013, 15:03

czy nalezy się rodzinne jeżeli dochód rodziny wynosi 585 zł a w poprzednim okresie zasiłkowym rodzina pobierała rodzinne tylko w listopadzie, od grudnia 2012 świadczenia zostały uchylene poniewaz dochód wynosił 887 zł
~Ola


Napisano: 23 gru 2013, 15:11

według mnie tak poniewaz w ubiegłym okresie zasiłkowym rodzina miała prawo do pobierania zasiłku rodzinnego
~aga

Napisano: 23 gru 2013, 15:19

tez mi się tak wydaje, ale nasz mecenas ma odmienne zdanie
~Ola

Napisano: 23 gru 2013, 15:22

należy się
~Ilona

Napisano: 23 gru 2013, 15:34

nalezy się
~m

Napisano: 23 gru 2013, 15:39

ja uwazam, ze nie, owszem byla uprawniona ale tylko jeden m-c a potem utracila prawo ze wzgledu na przekroczenie, ostatni fakt z porzedniego okresu - nie byla uprawniona
~hala

Napisano: 23 gru 2013, 16:02

Oczywiście, że się należy bo zgodnie z art. 5 ust. 3 klientka korzystała ze św. rodz. w poprzednim okresie zasiłkowym. Ustawodawca nie określił, że musi korzystać. np przez cały okres, korzystała przez 1 miesiąc a więc spełnia treść powołanego przepisu.
~ja

Napisano: 23 gru 2013, 16:07

wg mnie nie należy się
~ja

Napisano: 23 gru 2013, 16:13

w sko mieliśmy taka sprawe, wg nich należy sie bo ustawodawca nie okreslil przez jaki czas musi osoba korzystać, ważne że nie korzystała ze świadczen w warunkach art. 5 ust. 3
~olala

Napisano: 23 gru 2013, 16:23

moje SKO też uważa, że się w takim przypadku należy
~kb

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]