wyrównanie świadczenia pielęgnacyjnego

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 27 sty 2014, 17:17

Czy przy ustalaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stosuje się art. 24 pkt. 2a (dot. 3 miesięcy wstecz) ??? Orzeczenie wydano 19 listopada , a ojciec złożył wniosek 27 stycznia, czy mam wyrównać świadczenie + 200zl????
~W.w


Napisano: 28 sty 2014, 10:50

tak
~1

Napisano: 28 sty 2014, 10:56

A pozostałe warunki? Skąd mam wiedzieć że w listopadzie były spełnione wszystkie warunki...?
~W.w

Napisano: 28 sty 2014, 16:08

ty wyrównujesz od miesiąca złożenia wniosku o ustalenie niepełnosprawności
~znaczek

Napisano: 28 sty 2014, 16:42

trzeba wypytać wnioskodawcę o ten okres, czy pracował, czy może był zarejestrowany jako osoba bezrobotna w urzędzie pracy itp.
~dag

Napisano: 28 sty 2014, 19:39

a jeśli to rolnik?
~prac. sr

Napisano: 29 sty 2014, 13:36

Akurat ta osoba jest rolnikiem, no z tego co wiem nie pracował nigdzie jedynie gospodarstwo jest tutaj źródłem dochodu.

Hm...dziwne bo niektórzy upierają się przy tym że świadczenia pielęgnacyjnego nie wyrównuje się od miesiąca złożenia wniosku do zespołu orzekania o niepełnosprawności
~W.w

Napisano: 29 sty 2014, 13:47

orzeczenie tez określa datę postania niepełnosprawności i często jest ona inna niż data złozenia wniosku, chodzi mi o date późniejszą
~nowa

Napisano: 29 sty 2014, 15:11

ja bym dała od m-ca złożenia wniosku o uzyskanie świadczenia piel.
~benia

Napisano: 29 sty 2014, 15:50

benia a dlaczego? Jak ustosunkujesz się do art. 24 pkt.2a
~W.w

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]