zasiłek pielegnacyjny

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 30 sty 2014, 15:10

Witam.
Mój syn ma do 31.01.2014r. przyznandy dod. na rehabilitacje stopień umiarkowany niepełnosprwnośc powstała w 18rż. orzeczenie z Powiatowego Zespołu ds orzekania. Teraz mam orzeczenie lekarza orzecznika ZUS z dnia 30.01.2014r. że syn jest całkowicie niezdolny do pracy do 2016r. ale nie ma tu napisane od kiedy jest ta niepełnosprawność. Moje pytanie czy mogę złożyć to orzeczenie wrz z dodkumentami na ZP i dod .reh do ZR?
~janina


Napisano: 30 sty 2014, 15:15

skoro ma orzeczenie z zus to znaczy, że ma jakąś rentę czy tak?
~znaczek

Napisano: 30 sty 2014, 15:26

tak socjalną
~janina

Napisano: 30 sty 2014, 15:28

w lutym musiz zlozyc wniosek o dodatek do rodzinnego na niego a on o zasilek pielegnacyjy i na podstawie tego orzeczenia bedzie przyslugiwac
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7037
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 30 sty 2014, 15:33

Moim zdaniem nie. Co prawda można na podstawie poprzedniego orzeczenia z Powiat. Zespołu, Od kiedy była niepełnosprawność, ale też nie można ustalić czy schorzenia na podstawie, których przyznał ZUS stopień niepełnosprawności, są tożsame z tymi na podstawie ,których Pow.Zesp. przyznał st.niepełn. Moim zdaniem Złożyć szybko dokument do Pow.Zesp., które i tak musiały być zgromadzone do ZUS i ustalić tam niepełnosprawność
~ja

Napisano: 30 sty 2014, 15:34

ja -nawet to to ze schorzenia moga byc inne nie zmieni faktu,ze dziecak jest niepelnosprawny tu i teraz a ma osiemnascie lat:)
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7037
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 30 sty 2014, 15:36

dokładnie ... w ustawie jest mowa o niepełnosprawności a nie o chorobie
~ewalu

Napisano: 30 sty 2014, 15:43

To co napisałem dotyczy osób, które mają więcej niż 21 lat bo w tym przypadku dla przyznania niektórych świadczeń istotne ma znaczenie od kiedy datuje się początek niepełnosprawności. Jeżeli ten chłopak nie przekroczył tego wieku to oczywistym jest, że orzeczenie ZUS jest wystarczające
~ja

Napisano: 30 sty 2014, 15:45

ja - ale odpowiadales na pytanie z tego postu i wprowadziles janke w blad;-)
a poza tym i tak sie z toba nie zgadzam
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7037
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 30 sty 2014, 15:47

ja przyznawałam ludziom powyżej 21 r. ż po to jest ten art. 16 ust. 3
~ewalu

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]