Skomplikowana sytuacja rodzinna

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 23 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 01 lut 2014, 14:10

Matka od lat wielu pobiera zasiłek rodzinny na syna. Ojciec tego dziecka ma zasądzone alimenty na syna. Nie są i nigdy nie byli w związku małżeńkim. Ojciec napisał donos że matka dziecka wyprowadziła się od niego i nie sprawuje opieki nad dzieckiem. Wezwalismy matkę do złożenia wyjaśnień, ta napisała ze wyprowadziła się, ale syn - 14 lat, przebywa u niej codziennie tak samo jak u ojca (ojciec w dalszym ciągu ma zasądzone alimenty na syna). Uznaliśmy że skoro opieka nad dzieckiem sprawowana jest przez obydwoje rodziców a ojciec ma zasądzone alimenty wypłacaliśmy świadczenia nadal matce. Teraz matka zgłasza że sąd uchylił jednak alimenty ojcu o rok wstecz ( wyrok zapadł tydzień temu) ale matce nie zasądził, ponieważ uznał że opieka sprawowana jest przez obydwoje rodziców. Ojciec żąda żeby matka zwróciła zasiłek bo nienależnie pobrała za cały rok wstecz. Co z zasiłkiem rodzinnym na dziecko na które żadno z rodziców teraz nie ma zasądzonych alimentów? Zaznaczam, ze matka wyszła za mąż ponownie ma dziecko z mężem i w składzie rodziny jest ona jej mąż, ich dziecko oraz dziecko o którym mowa wyżej. Czy w związku z wyrokiem sądu o uchyleniu alimentów wstecz, zasiłek rodzinny też musi być uchylony wstecz na to dziecko?
~Ala


Napisano: 01 lut 2014, 16:21

wcale nie musi byc uchylony.
~asia

Napisano: 01 lut 2014, 17:06

ma zasądzone alimenty na syna tz. on płaci czy matka jemu płaci
~ja

Napisano: 01 lut 2014, 17:11

wydaje mi się że o zwrocie zasił. rodzin. nie ma mowy, matka miała zasądzone alimenty więc złożyła prawidłowo wniosek a wy zgodnie z obowiązującymi przepisami przyznaliście jej. A to że ojciec domaga się od was ażeby matka zwracała zasił. rodzinne to on w tym zakresie nie jest stroną postępowania. To jest taki \"anonim\" na który możecie ale nie musicie reagować
~iza

Napisano: 01 lut 2014, 19:08

matka jest mężatka !!!! nic nie robisz
~ewalu

Napisano: 01 lut 2014, 23:54

Ojciec mial obowiazek placic od wielu lat. Ok 2 tygodni temu zapadl. Jednak wyrok o uchyleniu alimentow ojcu od 2013 roku. Takze teraz ojcie nie jest juz zobowiazany. Ale co teraz z zasilkiem ktory nadal pobiera matka? Sad nie zobowiazal zadnego z rodzicow do alimentacji na rzecz dziecka gdyz uznal ze pomimo ze rodzice mieszkaja osobno to oboje sprawuja opieke nad dzieckim.


~Ala

Napisano: 02 lut 2014, 11:39

skoro sąd tak orzekł no to wypłacasz nadal matce zasił. rodzinny
~ja

Napisano: 02 lut 2014, 11:46

Ala, sama napisałaś, że matka jest mężatką
polecam art. 3 pkt 17 i art 7 pkt 5
~ewalu

Napisano: 02 lut 2014, 16:09

Matka jest mezatka z innym i ma z nim dziecko. Czyli ma dwoje dzieci z innymi facetami. Jeden facet mial zasadzone alimenty i o niego sie rozchodzi, a z drugim jest w normalnym zwiazku malzenskim.
~Ala

Napisano: 03 lut 2014, 11:09

ponawiam dyskusję!
~Ala

Następna

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 23 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]