Proszę o odpowiedż Kati

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 22 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 25 lut 2014, 22:23

Jakie są zasady odzyskania zaległego świadczenie pielęgnacyjnego, które mi zabrali 30 czerwca?
~OLA24


Napisano: 26 lut 2014, 1:28

Przeczytac projekt ustawy.Jeszcze nie obowiazuja zadne warunki
~monia

Napisano: 26 lut 2014, 11:31

OLA - w projekcie jest, że jeżeli w okresie od 1 lipca do dnia wejścia ustawy spełniałaś nadal warunki otrzymywania świadczenia przyznanego wg poprzedniej ustawy /tj nie podjęłaś pracy, niepełnosprawny nie zmarł/,nadal się opiekujesz /to stwierdzi wywiad/ to dostaniesz wyrównanie. Warunkiem jest złożenie w ciągu 4 miesięcy odręcznego wniosku tam gdzie dostałaś decyzję, ale przedtem dostaniesz pisemną informację. Czyli spokojnie musisz czekać i czytać i słuchać kiedy projekt wejdzie w życie. A po dacie wejścia w życie ustawy będziesz otrzymywać nadal na bieżąco po 520 zł miesięcznie a gdy będzie zmiana w ustawie zasadniczej możesz zrezygnować z tej decyzji i zmienić na świadczenie wg już nowych warunków. Oczywiście to będzie Twoje prawo a nie obowiązek.
~Kati

Napisano: 26 lut 2014, 13:59

OLA24, jakaś anonimowa Kati podajaca się za pracownika jakiegos bliżej nieokreslonego ośrodka nie moze być gwarantem otrzymania przez ciebie zwrotu pieniędzy, szczególnie za okres, co do którego zapisy proponowanej ustawy nie pozostawiają żadnych złudzeń.

4. Zarejestrowanie w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoba poszukująca pracy lub posiadanie statusu bezrobotnego nie ma wpływu na uprawnienie do zasiłku dla opiekunów w okresie, o którym mowa w ust. 2 pkt 2.

A ust. 2 pkt 2 bardzo wyraźnie mówi, że zarejestrowanie nie ma wpływu na otrzymanie zasiłku, ale dopiero od wejścia ustawy w zycie.

2) od dnia wejścia w życie ustawy, jeżeli osoba spełnia warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego określone w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych w brzmieniu obowiązującym w dniu 31 grudnia 2012 r.

Ten zasiłek jaki otrzymasz bedzie sie rządził takimi samymi prawami jak inne zasiłki i bedzie go mozna uchylić chociazby w przypadku zmiany prawa. A ta zmianą prawa będzie wprowadzenie czeków opiekunczych i rekompensaty kwalifikowanych kosztów opieki, na które pójdą nasze zasiłki, jak tez zabranenaszym podopiecznymi zasiłki pielęgnacyje i dodatki pielegnacyjne, jakie dostają do emerytury czy tez renty.
~m&m

Napisano: 26 lut 2014, 14:33

\'jakaś anonimowa Kati podajaca się za pracownika jakiegos bliżej nieokreslonego ośrodka nie moze być gwarantem otrzymania przez ciebie zwrotu pieniędzy, szczególnie za okres, co do którego zapisy proponowanej ustawy nie pozostawiają żadnych złudzeń.\'

Ola, spokojna głowa - jakaś anonimowa m&m podająca się za opiekuna jakiejś bliżej nieokreślonej osoby niepełnosprawnej, w żadnej mierze nie ma umiejętności do poprawnej interpretacji przepisów i jej pseudologiczny belkot nie może być gwarantem nie otrzymania przez Ciebie zwrotu pieniędzy. Szczególnie, że zapisy proponowanej ustawy nie pozostawiają żadnych złudzeń, że takowy zwrot Ci się jak najbardziej należy. Spokojnie czekaj na info z ops a potem na pieniądze na koncie.
~Iks

Napisano: 26 lut 2014, 14:48

Jakim to trzeba byc perfidnie wyrachowanym kłamcą, żeby przy jednoznacznie brzmiących przepisach ustawy wciskać komuć ciemnotę, że te przepisy przyznaja mu zasiłek od 1lipca 2013 r.
I kwestia interpretacji nie ma nic do tego., czyja by nie była.
~m&m

Napisano: 26 lut 2014, 14:56

Jakim to trzeba być perfidnie wyrachowanym kłamcą, żeby przy jednoznacznie brzmiących przepisach ustawy wciskać komuś ciemnotę, że wyrównanie go nie obejmie. I kwestia interpretacji ma to do tego, że fakt samej rejestracji w PUP nie miał żadnego wpływu na prawo do SP.
~Iks

Napisano: 26 lut 2014, 14:57

m&m - pakuj się do miski
http://www.youtube.com/watch?v=ml4O-sn8BOk
~Kati

Napisano: 26 lut 2014, 15:04

@m&m
stosując takie epitety pozwalasz sobie na zbyt wiele. Takim traktowaniem ludzi nie zjednujesz sobie sprzymierzeńców w walce os swoją sprawę.
Pisałem Ci w innym miejscu, dlaczego ola dostanie to świadczenie, ale ty wolisz siać zamęt w innych wątkach.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3058
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS

Napisano: 26 lut 2014, 16:53

A jak można nazwać osobę która kłamie, a jego kłamstwa uwiarygadniać ma jedynie powoływanie sie na bycie pracownikiem ośrodka.
A to ,że to co pisze jest kłamstwem, celowym wprowadzaniem w błąd dowodzą przepisy ustawy.

I w jakich czasach przyszło nam, zyc, że tylko popieranie fałszywców, ewentualnie przemilczanie ich fałszerstw ma nam zjednywać sprzymierzeńców. Mnie sprzymierzeńcy wsród fałszywców nie sa potrzebni, bo tacy swój fałsz i na mnie bez zadnych skrupułów wykorzystają.
~m&m

Następna

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 22 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]