W ROPS nie można składać wniosków?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 05 mar 2014, 16:48

Mąż pracuje za granicą więc żona wniosek o rodzinne wysłała do ROPS. A ROPS mi ten wniosek odesłał (art. 65 § 1 Kpa). Chodzi im o to, że wniosek musi być złożony w organie właściwym (wójt, burmistrz, prezydent), a potem dopiero organ właściwy może przesłać zgodnie z właściwością do ROPSu.

Wasze ROPSy też tak postępują?
Ja też mam się powołać na art. 65 §1 Kpa?
~Walery


Napisano: 05 mar 2014, 16:49

Na ustawę o świadczeniach rodzinnych.
~OPS

Napisano: 05 mar 2014, 17:06

strona moze wniosek wysłac do ROPS
~irek

Napisano: 05 mar 2014, 17:16

nie - wniosek sklada sie w organie wlasciwym a ten przekazuje wniosek do marszalka
~bb

Napisano: 05 mar 2014, 17:22

w organie właściwym składamy wnioski , jeśli jeden z członków w rodznie pracuje poza RP przekazujemy do marszałka
~m

Napisano: 06 mar 2014, 10:34

Przekazujecie na podst. 65 Kpa, czy wystarczy art. 23a ust. 1 naszej ustawy.
~Walery

Napisano: 06 mar 2014, 11:02

na podstawie ustawy, KPA stosujemy gdy cos nie jest uregulowane - art. 32 ust. 2
~bogus

Napisano: 06 mar 2014, 11:03

Można wysłać do nich , jak również pojechać i złożyć osobiście albo przez własnie OPS.
U nas jest tak praktykowane przynajmniej.
~Magdalena

Napisano: 06 mar 2014, 12:06

no właśnie u nas rops przyjmuje wnioski od ludzi
~irek


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]