Czy obowiązek opłacania składki w KRUS-ie stanowi odmowę do SP?

Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 13 mar 2014, 12:58

Jak w tytule. Jakie rozwiązanie przyjmujecie?
~Edyta

Napisano: 13 mar 2014, 13:10

SP przyznajemy SZO odmawiamy
~ja

Napisano: 13 mar 2014, 13:13

do SP - nie....przy SP wazny jest fakt prowadzenia lub nie gospodarstwa przez osobe ubiegajaca sie (przynajmniej dla mnie)
kb
Awatar użytkownika
VIP
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 13 mar 2014, 13:41

ja przy śp w ogóle nie zwracam uwagi na prowadzenie gospodarstwa lub nie poprostu przyznaję kilka razy miałem śp kontrolowane między innymi te osoby z KRUSem i nik mi nie zarzucił np że nie mam oswiadczenia o tym czy ktoś pracuje na gospodarce czy nie
~tomek

Napisano: 13 mar 2014, 16:13

Jak tomek
~Olga

Napisano: 13 mar 2014, 17:51

co g.a.m.o.n.i.e chcecie od rolników,ŚP należy się i zawsze się należało.
~ewelina

Napisano: 13 mar 2014, 18:51

Twoja stara
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Napisano: 13 mar 2014, 20:30

Bardzo proszę o informację w jakich gminach przyznajecie rolnikom śp. Ja dostałam odmowę pomimo,że nie jestem ubezpieczona w KRUS, nie prowadzę gospodarstwa ( napisałam stosowne oświadczenie) a jestem tylko współwłascicielem gruntów rolnych. W moim GOPSie zażądali listy gmin, które dają pozytywna decyzję w takim przypadku, jak powiedziałam im, że istnieją normalni urzędnicy.
~Jola matka ON

Napisano: 13 mar 2014, 20:41

\'jak powiedziałam im, że istnieją normalni urzędnicy. \'

Ty ich nie obrażaj tylko się odwołaj od decyzji.

\'W moim GOPSie zażądali listy gmin, które dają pozytywna decyzję w takim przypadku\'

I co Ci da lista gmin które przyznają, skoro istnieje równie długa lista gmin które nie przyznają? Niejednoznaczne przepisy i problem z ich interpretacją to nie jest wina \'nienormalnych urzędników\' tylko nienormalnego ustawodawcy. Zdajesz sobie sprawę z tego, że w przypadku gdy kontrolujący będzie \'nienormalny\' i stwierdzi, że śp się nie należało, to ta pozytywna decyzja Ci nic nie da - będziesz oddawać, a dodatkowo urzędnik poniesie odpowiedzialność. Sorry, ale nie wszyscy mają tyle empatii, serca, miłości czy braku wiedzy czy czegotamjeszcze, żeby się potencjalnie podkładać przyznając świadczenie rolnikom.

Odwołaj się do SKO, jak to nic nie da - do WSA. To jest droga prawna, a nie robienie list i złorzeczenie urzędnikom.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Napisano: 13 mar 2014, 21:25

Lubelskie przyznajemy.
~ewelina

Następna

Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU