do kogo należy kompletowanie dokumentów

Strona 1 z 3    [ Posty: 21 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 14 mar 2014, 11:37

do nas czy sko jesli wysyłamy teczke z aktami sprawy z odwołaniem do sko i co rusz panie dzwonią a to takie oswiadczenie a to zaswiadczenie zeby od strony wołać
~a

Napisano: 14 mar 2014, 11:37

do was
~Elmer

Napisano: 14 mar 2014, 12:01

bo nekaja nas co rusz
~a

Napisano: 14 mar 2014, 12:15

Nie jest tak do końca jak Elmer pisze. Jeżeli strona odwołała się od Waszej decyzji to Odwołanie wraz z aktami sprawy przesłaliście do SKO. Natomiast zgodnie z art. 136 organ odwoławczy może przeprowadzić dodatkowe postępowanie w celu uzupełnienia dowodów i materiałów w sprawie albo zlećić przeprowadzenie tego postępowania organowi, który wydał decyzję. Ta druga opcja często jest krytykowana przez sądy, które wskazują, że dla szybkości postępowania to organ odwoławczy powinien uzupełniać brakujące dowody.
~Olaf

Napisano: 14 mar 2014, 12:16

u mnie sko kiedyś stronę wzywało
~ewalu

Napisano: 14 mar 2014, 12:21

taaa, moje SKO potrafi rozpatrywać sprawę dużo za długo, a potem oddac do ponownego rozpatrzenia i nakazać mi zweryfikowanie sytuacji strony z uwagi na znaczny upływ czasu. :)
Ale fakt, jeszcze pare lat temu sami przeprowadzali dowody, teraz raczej dają nam do ponownego rozpatrzenia argumentując, ze przeprowadzanie przez nich dowodu narusza zasadę dwuinstancyjności postępowania administracyjnego.
Moim zdaniem, brednia, ale oni mają sprawę załatwioną.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS

Napisano: 14 mar 2014, 12:32

chodzi mi o to że sko czasami nawet rok czasu trzyma akta potem sobie przypomna i dzwonią aby od pana wziac takie i takie oswiadczenie
~a

Napisano: 14 mar 2014, 12:32

rok ?? aż tyle ?? u mnie max to dwa miesiące
~ewalu

Napisano: 14 mar 2014, 12:37

tak rok dokładnie tyle trzymali chyba zapomnieli potem ktos odkopał teczke i co 2 dni wydzwaniali zeby im jakies tam oswiadczenia od pana brac wiec koleżanka jeździłą jak ta głupia po oswiadczenia moim zdaniem mają telefony do sob sami moga dzwonic a tak dzwonia do nas i my tez dzwonimy lub jedziemy do osób czasami co dw a trzy dni bo sie komus cos w sko przypomniało
~a

Napisano: 14 mar 2014, 12:38

Ja mam jedną sprawę w sko już ponad 4 mies., w styczniu przesłali pismo, że rozpatrzą 14.02, mamy już 14.03 i cisza.
~Ruda

Następna

Strona 1 z 3    [ Posty: 21 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]