przyznać czy nie .pilne!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 01 kwie 2014, 14:51

We wrześniu 2013r podjęcie zatrudnienie -uzysk.
Dochód za październik 2013r i jest przekroczenie dozwolne . Za październik 2013r. jeszcze wypłata.
Miesiącem do odmowy jest listopad 2013r., ale to już nowy okres zasiłkowy.
Od listopada 2013r nie zgłasza się.
Zgłasza sie z wnioskiem od stycznia 2014r. ze świadectwem pracy wydanym w grudniu 2013r. i nową umową o pracę od stycznia 2014r.
Przyznałam od stycznia 2014r.
uzysk- dochód za luty 2014.
Po przeliczeniu uzysku, dozwolone przekroczenie.
Czy przyznać od marca 2014r czy odmowa w związku z tą sytuacją w poprzednim okresie zasiłkowym.
~nowa


Napisano: 01 kwie 2014, 14:57

odmowa
~ww

Napisano: 01 kwie 2014, 15:23

Moment. Czegoś nie rozumiem,jeszcze raz.
Podjęcie we wrześniu, czyli dochodem uzyskanym jest dochód za październik. Jako że skutkowałoby od m-ca następującego, tj. listopada, to w poprzednim okresie zasiłkowym nie przekroczył dochodu, chyba że dane się nie zgadzają?
Jeśli zatem w poprzednim okresie strona skorzystała z zasiłku i nie było wówczas przekroczenia, to w mojej ocenie teraz może skorzystać z art. 5 ust. 3
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3069
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS

Napisano: 01 kwie 2014, 15:25

zgadzam sie z tytanem
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7039
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 01 kwie 2014, 15:27

moim zdaniem odmowa bo w poprzednim okresie zasiłkowym skorzystała z dyspozycji art. 5 ust. 3
~eda

Napisano: 01 kwie 2014, 15:28

przeciez nie skorzystala... do konca pazdziwernika otrzymywala swiadczenia na podstawie art. 5 ust. 1 , dopiero od listopada pobieralaby na podstawie art. 5 ust.3 - a to juz nowy okres
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7039
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 01 kwie 2014, 15:30

jak kb, należy się
~bogus

Napisano: 01 kwie 2014, 15:32

ok, masz rację troszkę się zakręciłam...przepraszam...zgadzam się z kb i Kronos 79
~eda

Napisano: 01 kwie 2014, 15:36

też nie doczytałam, przyznajesz normalnie
~ww

Napisano: 01 kwie 2014, 15:37

tzn. na podst. art. 5 ust 3
~ww


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]