SZO zgon

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 06 maja 2014, 13:33

Miałam Panią, która miała wypłacane świadczenie pielęgnacyjne na matkę w związku ze zmianą ustawy wstrzymane zostało jej świadczenie. Matka tej Pani zmarła w dniu 03.05.2014r. czy tą Panią też mam poinformować o zmianie przepisów i wypłącić jej specjalny zasiłek opiekuńczy za okres od 01.07.2013r. do 03.05.2014r. Proszę pomóżcie bo nie wiem co z tym zrobić?
Kate1234
Praktykant
Posty: 10
Od: 09 kwie 2014, 8:12


Napisano: 06 maja 2014, 13:36

Pewnie do dnia śmierci osoby wymagającej opieki wypłacasz jeżeli spełnia pozostałe warunki
~inka

Napisano: 06 maja 2014, 13:39

Dzięki wielkie. Tak ta Pani spełnia wszystkie warunki do otrzymania szo. czyli wypłącam razem z ustawowymi odsetkami do dnia zgonu.
Kate1234
Praktykant
Posty: 10
Od: 09 kwie 2014, 8:12

Napisano: 06 maja 2014, 22:21

Tak ,ale wypłacasz ZDO -zasiłek dla opiekuna a nie SZO
aluna

Napisano: 07 maja 2014, 8:17

to ja pociągnę temat dalej, czy ZDO jest podzielne i wypłacamy tylko do dnia zgonu czyli do 3.05.2014 czy też wypłacamy całą kwotę za maj 2014?
nowinka

Napisano: 07 maja 2014, 8:31

ja bym podzieliła na dni
matrix

Napisano: 07 maja 2014, 9:23

Jeżeli w tej ustawie nie pisze o dzieleni zasiłku to trzeba skorzystać z art. 10 ust. 1 ustawy ZDO, który mówi że w sprawach nie uregulowanych w tej ustawie stosuje się ustawę o świadczeniach rodzinnych.
pawel.w

Napisano: 08 maja 2014, 7:56

pawel.w pisze:Jeżeli w tej ustawie nie pisze o dzieleni zasiłku to trzeba skorzystać z art. 10 ust. 1 ustawy ZDO, który mówi że w sprawach nie uregulowanych w tej ustawie stosuje się ustawę o świadczeniach rodzinnych.


no tak tylko, że w tej ustawie jedne świadczenia się dzieli inne nie, a art.10 ust.1 ustawy o ZDO nie odsyła nas tylko do świadczenia pielęgnacyjnego w ustawie o św. rodzinnych więc wydaje mi się , że to dzielenie jest naszą własna interpretacją.
ot co

Napisano: 08 maja 2014, 8:51

pawel.w pisze:no tak tylko, że w tej ustawie jedne świadczenia się dzieli inne nie, a art.10 ust.1 ustawy o ZDO nie odsyła nas tylko do świadczenia pielęgnacyjnego w ustawie o św. rodzinnych więc wydaje mi się , że to dzielenie jest naszą własna interpretacją.

no nie do końca, bo w sprawach nieuregulowanych w ustawie o ZDO stosujemy przepisy ustawy o ŚR, dotyczące świadczeń pielęgnacyjnych (a te podzielne są) ;)
Monstr
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 191
Od: 30 kwie 2014, 20:52

Napisano: 08 maja 2014, 9:22

W tym przypadku ja będę dzielić na dni bo art. 10 ust. 1 ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów wyraźnie mówi że w sprawach nie uregulowanych w ustawie stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych dotyczące świadczeń pielęgnacyjnych
Kate1234
Praktykant
Posty: 10
Od: 09 kwie 2014, 8:12


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]