czy ZDO podlega koordynacji?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 15 maja 2014, 8:55

jak w temacie.
Ja ;)


Napisano: 15 maja 2014, 9:54

art. 10 ust.1 odsyła w sprawach nieuregulowanych do świadczeń pielęgnacyjnych, więc ja bym o koordynację zapytał.
To ROPS decyduje czy koordynacja zachodzi, nie organ właściwy.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2984
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS

Napisano: 15 maja 2014, 10:05

no tak, a co z art. 23 a jeżeli tam, jest mowa świadczeniach rodzinnych, a ZDO nie jest św. rodzinnym. zastanawiam sie nad tym bo przy wniosku nie wiem czy dawać oświadczenia do podpisania: w przypadku wyjazdu członka rodziny ... itd.
Ja :)

Napisano: 15 maja 2014, 10:24

ale w zakresie koordynacji należny powoływać się na ustawę o świadczeniach rodzinnych tak mówił Wardach
aga2385
Stażysta
Posty: 145
Od: 07 kwie 2014, 14:01
Kutno/województwo łódzkie

Napisano: 15 maja 2014, 11:07

Ja :) pisze:no tak, a co z art. 23 a jeżeli tam, jest mowa świadczeniach rodzinnych, a ZDO nie jest św. rodzinnym. zastanawiam sie nad tym bo przy wniosku nie wiem czy dawać oświadczenia do podpisania: w przypadku wyjazdu członka rodziny ... itd.

a art. 10 ust.1 nakazuje ODPOWIEDNIE stosowanie przepisów dotyczących SP.
I nie zrozum mnie źle, ja nie przesądzam, ze koordynacja zachodzi, ale powinien o tym zadecydować Marszałek Województwa.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2984
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS

Napisano: 15 maja 2014, 13:08

miałam taką sytuację , marszałek zadecydował,że zr wraz z dodatkami nienależne i do zrwotu, śp wypłacać nie zsachodzi koordynacja
staś

Napisano: 15 maja 2014, 13:36

staś pisze:miałam taką sytuację , marszałek zadecydował,że zr wraz z dodatkami nienależne i do zrwotu, śp wypłacać nie zsachodzi koordynacja

ja miałem sytuację, gdy SP też podlegało koordynacji. Nie ma reguły, to decyzja Marszałka nie organu własicwego!
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2984
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS

Napisano: 20 maja 2014, 18:54

To w końcu ZDO podlega czy nie, tej koordynacji.Proszę o odpowiedź.
ENA

Napisano: 20 maja 2014, 22:09

bezwarunkowo podlega, trzeba brać dodatkowe ośw i wysyłac do rops - info od wardacha z dzisiaj
olasia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]