art. 7 ustawy o ś.r. - ELMER pomocy!!!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 04 cze 2014, 9:45

Wita. Jak rozumieć art. 7 ustawy o świadczeniach rodzinnych. chodzi konkretnie o przypadek, że zasiłek rodzinny nie przysługuje, jeżeli pełnoletnie dziecko jest uprawnione do zasiłku rodzinnego na własne dziecko. Czy w sytuacji, jeśli 19-latka urodzi dziecko ale nie pobiera zasiłku na swoje dziecko, a na nią matka pobiera zasiłek rodzinny ponieważ się uczy to czy tej matce dalej przysługuje zasiłek rodzinny na tą 19-latke???
MaJka2014


Napisano: 04 cze 2014, 10:39

Matce nie przysługuje zasiłek na dziecko w tej sytuacji.
Gość

Napisano: 04 cze 2014, 11:23

No ale niejest uprawniona do zasiłku rodzinnego na swoje dziecko. To dlaczego nie?
MaJka2014

Napisano: 04 cze 2014, 12:14

właściwie to jest uprawniona to zasiłku. spójrz jeszcze w art. 3 pkt 16 z definicji córka "wyleciała" ze składu rodziny z dniem narodzin własnego dziecka
madzia11

Napisano: 24 wrz 2014, 11:52

Podbijam temat.
Mam ten sam problem, matka złożyła wniosek na pełnoletniego syna. Syn ma dziecko, na które płaci alimenty. Nie jest więc uprawniony do zasiłku na własne dziecko, ale nie wlicza się do składu rodziny.
Podpowiedzcie mi jak uzasadnić odmowę.
AAsia
Stażysta
Posty: 67
Od: 05 wrz 2014, 8:48

Napisano: 25 wrz 2014, 9:11

brak prawa do zasilku dla TAKIEGO dziecka wynika z definicji rodziny. Do czlonków rodziny nie zalicza sie pelnoletniego dziecka posiadającego własne dziecko. Skoro nie jest czlonkiem rodziny nie może nikt na niego pobierać zasilku.
o0o


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]