ZDO-aby nie starcić ubez.w KRUS chce oddac kase i rezygnacja

Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 15 lip 2014, 11:17

Witam. Kobieta dostała ZDO w czerwcu.po pojawieniu sie komunikatu Krus dowiadywala sie w krus co i jak. dziś juz wie, że w zwiazku z pobieraniem KRUS ja wykluczy.chce oddac wszystkie pieniądze i zrezygnowac z dalszego pobierania. jaka procedura?
mag-da

Napisano: 15 lip 2014, 12:57

Ja mam podobnie tylko u nas jeszcze nie poszły pieniądze. Babka napisała rezygnację z przyznanego jej prawa do zasiłku dla opiekuna i teraz zastanawiam się nad podstawą prawną uchylenia, kpa to art. 155 ale na co się jeszcze powołać?
Eto

Napisano: 15 lip 2014, 13:36

na świetego piotra się powołaj albo zastanawiaj dalej, jak 155 kpa to za mało - co ci jeszcze trzeba? błogosławieństwa papieża?
xyzz

Napisano: 15 lip 2014, 22:02

czyli co oddali świadczenie rolnikowi żeby ten znowu oddał im?Przecież to cyrk jakiś..
Krzysiek22

Napisano: 16 lip 2014, 10:07

no i właśnie mam kolejną Panią która chce zrezygnować z ZDo i oddać kasę ;/ no ja pierdziele...
mag-da

Napisano: 16 lip 2014, 10:39

I tak się odbywa realizacja wyroku Trybunału, najpierw dano a następnie odebrano. To jest zwrot praw nabytych - nabyłaś na chwilę.
Gość

Napisano: 16 lip 2014, 11:05

To nie ma nic wspólnego z wyrokiem trybunału tylko z bzdurna uchawłą nsa z grudnia 2012 r., która bezmyślnie zaczeliscie powielac i dawac ronikom odmowy.
Wyrok trybunału to kompletnie inna sprawa a łaczy je tylko to ze ta bzdurna uchwałe nsa musiano uwzglednic w ten sposób ze wprowadono zapisy dotyczące rolnikow w ustawie o zdo. Inaczej dalej klepelibyscie bzdury nsa i dawali odmowy rolnikom swiadczen opiekuńczych (przynajmniej spora grupa z was).
A teraz bełkoczecie tutaj i mieszacie jedno z drugim
xyzz

Napisano: 16 lip 2014, 11:18

To ty bredzisz bzdury, wyrok Trybunału dotyczy wszystkich, którym wygaszono z dniem 30 czerwca świadczenia na podstawie niekonstytucyjnych przepisów - również wygaszono świadczenia rolnikom - czyli ma zastosowanie dla rolników. Uchawła NSA była z grudnia 2012r. i w związku z tą uchwałą ustawodawca poprzez ustawę wyrażnie określił kryteria jakie muszą spełnić rolnicy by otrzymać zdo, czyli poprzez zapisy ustawodawcy uchwała się zdezaktualizowała. A sprawa przyznawania zdo dla rolników wygląda następująco, najpierw przepisy żeby uzyskać mógł rolnik, potem rewelacje KRUS spóźnione o dwa miesiące - żeby tych zasiłków rolników pozbawić, czy to nie wyglada na przemyślane działanie ? Ja jestem rolnikiem i tak to odbieram.
Gość

Napisano: 16 lip 2014, 12:53

Dokładnie. KRUS zaspał, a ZDO było robione na kolenie, bez konsultacji z KRUS. No to teraz są konsekwencje tego...aczkolwiek mam rolników, którzy nie widzą problemu braku ubezpieczeń w KRUS...
mag-da

Napisano: 16 lip 2014, 13:13

doucz się "gościu" i naprawdę przestań bredzić - TK nie ma z tym nic wspólnego, gdyby nie bzdurna uchwała nas od 1 lipca wiele osób, które otrzymywały sp na starych zasadach dostałyby i na nowych. Jeśli TK ma cos z tym wspólnego to tylko pośrednio, bo wszystkie decyzje "stare" wygasły z upływem 30 czerwca 13 r.
xyzz

Następna

Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]