Jak udowodnic ze nie było opieki? ZDO- wyrównania

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 24 lip 2014, 7:22

Wnuczek miał przyznane SP na dziadka. Córka dziadka nie mogła sie opiekowac mo na orzeczenie o umiarkowanym stopniu- co oświadczyła.Wnuk pobierał SP od 2010 r. do 30.06.2014 r. Był rolnikiem ale wydzierżawił ziemie no i miał płacone tez składki ZUS. Oswiadczył, ze zrezygnował z pracy na gospodarstwie bo opiekował sie dziadkiem.Pod sam koniec czerwca 2013 r. przyszedł dowiedziec sie co bedzie od lipca 2013 i wygadał się, ze dziadem mieszka cały czas z córką(matka opiekuna) daleko stąd a SP brał on bo matka nie mogła- ma rente.A on cały czas prowadził gospodarstwo. chłopak- mam wrażenie ze jest lekko uposledzony. Nie chciałam robic juz dymu, był koniec czewrca, sprawa zakończona. Ale jego rodzinka teraz przyszła i złożyła o ZDO- wyrównanie bo dziadek nie żyje. Mają tupet, chłopak robi co mu każą, siostra wzieła sprawy w swoje ręce.
1. złozyli oswiadczenie, ze matka- ta chora, która nie mogła sie opiekowac ojcem- pracuje na gospodarstwie a on opiekował sie dziadkiem
2. opiekun cały czas brał na siebie dopłaty unijne,
Jak udowodnic, ze nie było opieki a on prowadził gospodarstwo rolne? Wywiadu do ZDO - wstecz nie robimy? Więc?
izaa11

Napisano: 24 lip 2014, 7:57

Mam podobny problem - córka pobierała śp na matkę, po 30.06. matka przebywała w zol-u. Na dzień składania wniosku o zdo - wyrównanie i na bieżąco matka jest już w domu i opieka jest sprawowana. Co z okresem pobytu w zol ?
ikaa

Napisano: 24 lip 2014, 9:29

pomożecie?
ikaa

Napisano: 24 lip 2014, 11:07

To jak to tak ? - Matka chora z umiarkowanym nie mogła się opiekować ojcem bo pracowała na gospodarstwie czy nie mogła się opiekować ojcem z uwagi na swoje dolegliwości ?
Masz dwa wyjścia
1. udasz że nic nie wiesz o unijnych dopłatach i dasz
2. nie dasz bo powołasz się na fakt że on miał dotacje wobec czego nie zrezygnował z prowadzenia gospodarstwa :cry:
Alicja221

Napisano: 24 lip 2014, 13:54

a co na to inni?
izaa11

Napisano: 24 lip 2014, 14:36

jak złożyli oświadczenie że matka niepełnosprawna prowadzi gospodarstwo rolne która ma rentę - to też tak nie może być RENTA = niezdolność do pracy w gospodarstwie jeżeli jest to orzeczenie KRUSu
zuzzanna

Napisano: 24 lip 2014, 14:51

mam podobną sytuacje jak informowałam o wejściu ZDO to Pani powiedziała mi przez telefon ze nie możne sama przyjść bo jest w sanatorium przyjdzie siostra po informację. przyszła kilka dni temu i chce się starać o zaległe i bieżące ZDO i cały czas nawija o tym sanatorium - więc ja do niej mówię że ma dostarczyć dokument o okresie przebywania w sanatorium do wykluczenia z wypłaty to ona zaczęła wykrzykiwać że ona prywatnie sobie załatwiała że ją dużo kasy to kosztowało i nawet nie ma mowy o wykluczeniu okresu z wypłaty. Nie przewidziała tego że koleżanka z pracy ja zna, która mówi że Pani faktycznie nie było przez dłuższy okres ale nie była w sanatorium tylko w robocie za granicą.
zuzzanna

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]