Wygasło mi orzeczenie z mocy prawa,a teraz mi niechcą go prz

Strona 1 z 4    [ Posty: 37 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 24 lip 2014, 20:57

Co ja mam robić bo już głupieję z tego wszystkiego! Wygasło mi orzeczenie z mocy prawa 30.06.2013r które mama miała przyznane do 30.11.2013r. Zwrot zaległej kwoty z odsetkami juź otrzymałam. Teraz mama stawała ponownie na komisję i ma przyznany znaczny stopień niepełnosprawności od 24.06.2014r na stałe. Byłam dziś w Mopsie żeby złożyć wniosek o ZDO ale pani mi powiedziała że mi nieprzysługuje bo mam nowe orzeczenie i mogę się starać tylko o SZO którego też niedostanę bo niemam rezygnacji z pracy! Tak że zostałam się na lodzie,a tym orzeczeniem mogę sobie tylko tyłek podetrzeć! Masakra!
Basia66

Napisano: 25 lip 2014, 9:01

Nie mają racji, nie musisz mieć rezygnacji z pracy czyli świadectwa pracy bo ty podchodzisz pod art.6 ust.3, ust.4 ustawy o zdo czyli nie specjalny zasiłek ale nadal powinnaś brać zdo.
abc

Napisano: 25 lip 2014, 9:39

Zgadzam się z ABC . Niech ci wydadzą odmowę i odwołaj się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.
ELMO

Napisano: 25 lip 2014, 10:02

moment.
A co się działo między 01.12.2013 a 24.06.2014? Nie było orzeczenia?
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 25 lip 2014, 10:35

Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedź. Elner tak była przerwa w orzeczeniu ale co to ma do rzeczy? Odebrano mi świadczenie z mocy prawa i teraz powinni mi dać bieżący zasiłek dla opiekuna na nowe orzeczenie. Muszę się udać do Powiatowego Starostwa może tam coś załatwię.
Basia66

Napisano: 25 lip 2014, 10:36

Część opiekunów którym odebrano w lipcu świadczenie pielęgnacyjne a nie mieli szans uzyskać szo w przypadku orzeczeń terminowych nie podejmowali składania wniosków na ponowne komisje - gdyż uważali to za bezcelowe, bo i tak świadczenia ich pozbawiono. Najczęściej dotyczy to opiekunów osób po 75r. życia kiedy to zasiłek pielęgnacyjny i tak otrzymują a skompletowanie dokumentów na komisję i sam wyjazd z podopiecznym to dla niektórych to też spore wyzwanie. I w ten sposób mają lukę w orzeczeniu, pomimo że opieka była i sam podopieczny tej opieki wymagał co potwierdza nowe orzeczenie - które jest jak kontynuacja poprzednich.
Gość

Napisano: 25 lip 2014, 10:51

wg mnie ma to znaczenie i nie przyznałbym ZDO
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 25 lip 2014, 11:00

Do Basia, jeszcze możesz poprosić o pomoc w tej sprawie MPiPS - napisz do nich opisując swoją sytuację. Ale w ośrodku powinnać za ten okres wnioskować i się odwoływać , by zachować terminy.
Gość

Napisano: 25 lip 2014, 11:44

wg mnie ZDO należy ci się od 24 06-2014, ponieważ spełniasz pierwszy warunek z art 2.1 ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków że decyzja wygasła ci z mocy prawa oraz drugi warunek z art.2.2 pkt 2 że spełniasz warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego na starych zasadach obowiązujących do 31 grudnia 2012
złóż wniosek o ZDo i się odwołaj jeżeli decyzja będzie negatywna. przerwa w orzeczeniu nie ma nic do odmowy ZDO
tomtom

Napisano: 25 lip 2014, 12:19

Na podstawie jakiego art. i jakiego uzasadnienia w tej sytuacji odmowa
magnolia

Następna

Strona 1 z 4    [ Posty: 37 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]