czy przyznać zas.rodzinny?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 01 sie 2014, 11:49

Pani ma z nieformalnego związku dziecko.Teraz ma męża i drugie dziecko z mężem. Czy należy się rodzinne na pierwsze dziecko?
Beatris


Napisano: 01 sie 2014, 11:54

tak,
Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
4) dziecku - oznacza to dziecko własne, małżonka, przysposobione oraz dziecko, w sprawie którego toczy się postępowanie o przysposobienie, lub dziecko znajdujące się pod opieką prawną;
Kati@

Napisano: 01 sie 2014, 11:59

nie ma znaczenia czy są zasądzone alimenty czy nie? a jak Pani byłaby po rozwodzie i zawarła drug związek małżeński, to na dziecko z pierwszego związku muszą być alimenty?
Beatris

Napisano: 01 sie 2014, 12:03

alimenty są potrzebne jak jest samotna a ona nie jest samotna, są teraz rodziną, bez znaczenia, że dziecko ma innego ojca
Kati@

Napisano: 01 sie 2014, 12:05

dziękuję Ci bardzo.
Beatris


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]