PRACOWNICY CZY TO JEST DOBRZE?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 14 paź 2014, 11:04

Dzień dobry. Mam do Was pracownicy pytanie. Ubiegam się o zas. rodzinny i urlop wychowawczy na córkę. Urlop mam udzielony od 15.09.2014 ale pani w ośrodku powiedziała mi, że dopiero może mi naliczyć od 01.X.2014 bo musi utracić moje dochody, inaczej bez utraty dochodu nie załapię się. Wniosek złożyłam 10.10.14 i dołączyłam dochody swoje i męża za 2012 rok.Czy to jest prawidłowo? Proszę abyście mi odpowiedzieli.
MŁODA MAMA


Napisano: 14 paź 2014, 11:13

PO pierwsze: zasiłek rodzinny i dodatki przysługują od miesiąca, w którym złożyłaś wniosek czyli październik w Tw. przyp. więc od 1X przy spełnieniu przesłanek. M.in. kryterium dochodowego (w X 2014 jeszcze do 539zł/os. mies.), natomiast w przyp. utraty dochodu prawo do św. rodz. ustala się od mies. następującego po mies., w którym nastapiła utrata, nie wczesniej niż od mies. złoż. wniosku także znów październik ( art. 5 ust. 1, art. 24 ust. 2 , ust. 6 ustawy o św. rodz.)
Pitero

Napisano: 14 paź 2014, 11:17

Prawidłowo, ponad to zasiłek nie może być wypłacony za wrzesień, gdyż wypłaca się go dopiero od miesiąca złożenia wniosku, a 2 to świadczenia mogą być przyznane od miesiąca następującego po miesiącu w którym nastąpiła utrata dochodu,
Diabolina
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 386
Od: 03 lip 2014, 8:36


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]