UZYSKANY DOCHÓD POMOCY!!!!!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 14 paź 2014, 15:10

Mam pytanie czy Pani przekroczyła w 2014 r. lipiec rozpoczęła zatrudnienie przekroczyło o 20,00 zł więc skorzystała z warunku bo w 2012/2013 i 2013/2014 normalnie się załapała. Teraz przekracza na okres 2014/201521 zł to też może skorzystać z warunku? :?:
Maja.


Napisano: 15 paź 2014, 7:59

nie
Diabolina
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 386
Od: 03 lip 2014, 8:36

Napisano: 15 paź 2014, 8:30

Dlaczego nie :?: Przecież na podst. art. 5 ust. 3 W przypadku gdy dochód przekracza kwot uprawniającą do zasiłku rodzinnego o kwotę niższą lub równą kwocie najniższemu zasiłkowi rodzinnemu przysługującemu w okresie na który jest ustalany, zas. rodz. przysługuje, jeżeli przysługiwał w poprzednim okresie zasiłkowym. W przypadku przekroczenia w kolejnym kalendarzowym zas. rodzinne nie przysługuje.

Więc ja rozumiem tak Pani przekroczyła w okresie zasiłkowym 2013/2014 więc w 2012/2013 miała zasiłki normalnie bez przekroczenia więc korzysta z warunku w okresie 2013/2014 w lipcu 2014 r. uzyskała, teraz przekracza w okresie zasiłkowy 2014/2015 a w 2013/2014 miała też normalnie przyznane bez przekroczenia (tylko w lipcu 2014 r przekroczyło ale miała przyznane na początku) Więc nie może skorzystać znowu :?:
Maja.

Napisano: 15 paź 2014, 8:47

jak na moje to wykorzystałaś juz warunek, mam identyczną sytuacją i daję odmowę, z tym ze pani mnie nie poinformowała u podjęciu pracy, wyszło to dopiero przy nowym wniosku. na stary okres ją przeliczyłam i dostała informację o zmianie zasad przyznania zasiłku, teraz już nie moge wykorzystać warunku i będzie odmowa
Diabolina
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 386
Od: 03 lip 2014, 8:36

Napisano: 16 paź 2014, 8:01

A inni jak uważają :?: :?: :?:
Maja.


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]