decyzja po odwołaniu

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 20 lut 2015, 11:32

Facet dostał odmowę zasiłku rodzinnego od listopada. Przekroczył dochód. Przyniósł odwołanie a wraz z nim świadectwo pracy. Zasiłek należy mu się od lutego. Czy mogę zmienić moją decyzję i w jednej odmówić i przyznać? Czy wysłać to odwołanie do SKO?
sylwia1980

Napisano: 20 lut 2015, 12:15

No pomóżcie koleżance :)
sylwia1980

Napisano: 20 lut 2015, 12:37

możesz rozpatrzyć merytorycznie i w jednej decyzji przyznac i odmówic
basia2

Napisano: 20 lut 2015, 12:42

Zależy co jest w odwołaniu.
Art. 132. § 1. Jeżeli odwołanie wniosły wszystkie strony, a organ administracji publicznej, który wydał decyzję, uzna, że to odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie, może wydać nową decyzję, w której uchyli lub zmieni zaskarżoną decyzję.

Jeśli strona kwestionuje decyzję w całości, to przesyłasz do SKO, jeśli w części od lutego, możesz wydać nową decyzję w oparciu o art. 132 kpa.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS

Napisano: 20 lut 2015, 13:03

Jego odwołanie nie będzie w całości uwzględnione. Nadal odmówię mu zasiłku od listopada do końca stycznia a przyznam od lutego. Ale jeśli wyślę jego odwołanie do SKO to oni mi dadzą do ponownego rozpatrzenia bo w odwołaniu napisał że stracił prace...
sylwia1980

Napisano: 20 lut 2015, 13:08

Kpa nie przewiduje form mieszanych, wysyłasz akta do SKO, albo uwzględniasz w całości żądanie strony. Możesz jeszcze przed wysłaniem akt ustalić, czy strona nie wyrazi zgody na decyzje w takim kształcie i nie doprecyzuje treści odwołania, tak by nowa decyzja w całości je uwzględniała.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]