Co teraz z decyzją? Elmer?

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 24 lut 2015, 8:55

Poprzedniczka po otrzymaniu od klientki pierwszego orzeczenia o niepełnosprawności wyrównała jej dodatek z tyt. kształcenia i rehabilitacji ale nie zmieniła dodatku z tyt. samotnego wychowania - dalej wypłacała po 170 zł.
Rzecz miała miejsce w poprzednim okresie zasiłkowym.
Decyzja nie jest już w obiegu prawnym.
Ktoś wpada na trop, że to było źle.
Pytanie, co teraz? Dokonać jedynie wyrównania czy wysyłać do SKO? Jak to powinno prawidłowo wyglądać?
gazela biznesu


Napisano: 24 lut 2015, 9:01

a kobieta się burzy?
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18431
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 24 lut 2015, 9:06

Nie, ona nic nie jarzy.
Pracownik socjalny robi aferę, bo teraz przekracza jej dochód na dożywianie. W tamtym roku z niższym dodatkiem miała uprawnienia, w tym nie ma. W grę wchodzi np dożywianie.
gazela biznesu

Napisano: 24 lut 2015, 9:09

wyrzuć go za drzwi i pij kawę
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18431
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 24 lut 2015, 9:12

Mam w planach ostrzejsze działanie ;)

Ale załóżmy, że się nie odczepi, po skierowaniu do koleżanki, która już tutaj nie pracuje i która popełniła ten błąd - dalej wróci - zastrzelić ją wizją SKO?
gazela biznesu

Napisano: 24 lut 2015, 11:07

To można posprzątać w zasadzie, ale wtedy socjalny będzie musiał odkręcić swoje.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5940
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Napisano: 24 lut 2015, 11:10

Iks
w jaki sposób posprzątać?
Jak to odkręcić, bo chyba nie mogę zrobić wznowienia postępowania tak sobie (bez wszczęcia) i dać jej wyrównania? A jeśli wyrównanie to od kiedy: wniosek złożyła w marcu, orzeczenie od grudnia i teraz kolejny "problem" - czy samotne powinna mieć wyrównane od grudnia, czy od marca - miesiąca złożenia wniosku?
gazela biznesu

Napisano: 24 lut 2015, 11:14

art. 31
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18431
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 24 lut 2015, 11:21

Jest art. 31 uśr.

gazela biznesu pisze:chyba nie mogę zrobić wznowienia postępowania tak sobie (bez wszczęcia)


Powoli - albo wznowienie, albo wszczęcie. Nie robisz wznowienia przed wszczęciem, ani wszczęcia przed wznowieniem. ;)
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5940
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Napisano: 24 lut 2015, 11:43

Wiem, dlatego bez wszczęcia jest w nawiasie.
Chodzi mi o to, czy tak sobie mogę wznowić, w sensie z urzędu.
Jeśli chodzi o art. 31 - dzięki, tego ni brakowało. Tylko jak to teraz zrobić porządnie - krok po kroku - żeby się nie w.... na minę? Możecie mi pomóc?
Zawiadamiam klienta o popełnieniu błędu przez podmiot realizujący zadania (z urzędu) i potem wydaję decyzję, czy od razu wydaję decyzję prostującą błąd ale najpierw zamiast zawiadomienia robię wszczęcie?
gazela biznesu

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]