szo od kiedy???

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 15 kwie 2015, 9:13

Syn złożył wniosek na matkę 25.03.2015 r., orzeczenie z dnia 26.02.2015 r, stopień znaczny datuje się od 23.01.2015 r. Przyznaję SZO od 23.01.2015 r.????
kasia7


Napisano: 15 kwie 2015, 9:17

jesli wniosek o ustalenie niepelnosprawnosci zostal zlozony w styczniu i pan w zwiazku z koniecznoscia sprawowania opieki nie podejmowal zatrudnienia (lub zrezygnowal z niego przed 23.01) - to tak
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7029
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 15 kwie 2015, 9:18

"Art. 2a. Jeżeli w okresie trzech miesięcy, licząc od dnia wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, zostanie złożony wniosek o ustalenie prawa do świadczenia uzależnionego od niepełnosprawności, prawo to ustala się począwszy od miesiąca, w którym złożono wniosek o ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności"
Zastanawia mnie ten art. czy od "miesiąca" tzn. 1-szego dnia tylko że przed 23.01.2015 r to była jeszcze "zdrowa" .....
kasia7

Napisano: 15 kwie 2015, 9:30

tak, wniosek złożony 23.01.2015 r i od tego dnia ustalono stopień niepełnosprawności. Nie wiem czy przyznać od 01.01 czy od 23.01.2015 r.?????
kasia7

Napisano: 15 kwie 2015, 9:50

no przeciez 1 stycznia nie spelnial przeslanek:) jesli nawet sprawowal opieke to nie nad osoba ze znacznym stopniem...a swiadczenie przysluguje w zwiazku z opieka nad osoba posiadajaca znaczny stopien - a taki osoba wymagajaca ma dopiero od 23.01, wiec dopiero od tego momentu spelnia warunki i mozesz przyznac szo
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7029
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 15 kwie 2015, 9:59

dzięki wielkie, zaczęłam się zastanawiać nad tym bo program przyznaje od 01.01.2015 r.
kasia7


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]