składka zdrowotna Zasiłek dla opiekuna

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 13 maja 2015, 12:21

Pobieram zasiłek dla opiekuna z tyt. opieki nad matką (panna).
Ubezpieczenie zdrowotne posiadam w ZUS przy świadczeniu emerytalnym żony jako członek rodziny. Matka miała ubezpieczenie zdrowotne w OPS z tyt. pobierania zasiłku stałego, od maja odebrano zasiłek stały z tyt. przekroczenia dochodu ponieważ OPS zamieścił nas w składzie rodziny wraz z dochodem, matka nigdy nie pracowała i nie ma nic.
Czy żona może mnie wyrejestrować z ub. zdrowotnego w ZUS a ja jako pobierający ZO w OPS mogę zgłosićzatroskany świadczeniobiorca matkę do ubezpieczenia zdrowotnego jako członka mojej rodziny.
Bardzo proszę matka ma 90 lat.
Z góry dziękuję.
zatroskany

Napisano: 13 maja 2015, 15:11

kb
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 13 maja 2015, 15:32

Czytam i nie za bardzo rozumiem , czy Pana mama mieszka wspólnie z Pana rodziną , czy prowadzi oddzielnie gospodarstwo domowe, napewno osoba 90 letnia wymaga już opieki, tylko zabranie zasiłku stałego osobie w tym wieku to woła o pomstę do nieba. Zakładając ,że mieszka razem to czy nie można zrobić jako oddzielne gospodarstwo domowe i dać te 389,00 zł zasiłku stałego , zapewne został przyznany zasiłek pielęgnacyjny? . Na swoim terenie też miałam takie sytuacje , małżeństwo mają tylko 2 pokoiki, wspólną kuchnię i łazienkę , mąż dostał stopień umiarkowany , żona pracowała , daliśmy decyzję odmowną - przekroczenie dochodu. Odwołał się do SKO uzasadniając ,że prowadzi oddzielne gospodarstwo domowe , naopisywał bzdety i SKO przyznało. Czemu żałujecie tych parę groszy.
m-ka

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]