Trudna sprawa - Zp zgon Ewalu, Elmer inni?

Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 21 maja 2015, 13:51

Zmarła osoba uprawniona do ZP.
Zp był wypłacany na konto jej siostry która dopiero dziś powiadomiła, że osoba uprawniona nie żyje.
Co powinnam zrobić?
Mogę żądać zwrotu wypłaconych świadczeń od właściciela konta?
adaw

Napisano: 21 maja 2015, 13:56

Wystąp do banku o zwrot ZP . Dołącz akt zgonu osoby. My mieliśmy taką sytuację i bank zwrócił pieniądze( u nas właścicielem był wnioskodawca, ale spróbuj, może się uda)
Doris 123

Napisano: 21 maja 2015, 14:01

w tym wypadku nie zwróci./
Występujesz do właściciela konta o zwrot na podstawie bezpodstawnego wzbogacenia
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 21 maja 2015, 14:51

Kobieta jest ok i wpłaciła mi te pieniądze.
Za 2015 wzięłam na zmniejszenie wydatków a za poprzednie okres zwróciłam do BP. Jak to nazwać: zwrot nadpłaty ZP?
Jak to ująć w systemie przecież to nie są nienależnie pobrane świadczenia? a Jak to ująć później w sprawozdaniu?
adaw

Napisano: 21 maja 2015, 14:51

jako NP
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 21 maja 2015, 14:58

tu się nie zgodzę z Elmerem że to NP. w sprawozdaniu ujmujesz w tabeli D jako świadczenia nie podjęte.
tomson

Napisano: 21 maja 2015, 14:59

niepodjęte z tamtego roku?
Jak to zrobisz?

ŚlUW - każe wykazywać jako NP
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 21 maja 2015, 15:05

sory nie zauważyłem że chodzi też o zeszły rok. w każdym bądź razie jest to sprzeczne z definicją świadczeń nienależnie pobranych.
tomson

Napisano: 21 maja 2015, 15:05

jest sprzeczne, ale nie ma innej opcji by to wykazać
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 21 maja 2015, 15:16

choć niepodjęte z 2014r. również mogą być. np. nie podejmuje ZP w kasie od listopada 2014r. wstrzymujemy świadczenia po 3 miesiącach. więc?
tomson

Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]