zasiłek rodzinny-nie bardzo rozumiem?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 08 cze 2015, 11:13

sama już się pogubiłam w tym wszystkim: pani X miała przyznany ZR na córkę. Córka urodziła swoje dziecko więc Pani X uchyliła świadczenia, aby córka mogła ubiegać się o ZR na swoje dziecko.
dziś przyszła Pani X i pyta czy może pobierać ZR na córkę ponieważ dalej się uczy, a to, że córka ma swoje dziecko to o ZR będzie ubiegał się jej konkubent czyli ojciec dziecka.
jak rozumieć art. 7 pkt 4 naszej ustawy? czy jeżeli konkubent będzie uprawniony na ich dziecko to Pani X może pobierać na córkę ZR?
edyta819


Napisano: 08 cze 2015, 11:17

a córka ma lat ile ? jak skończone 18 lat to nic się nie należy
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 9550
Od: 12 maja 2011, 15:17
lubelskie, Polska

Napisano: 08 cze 2015, 11:25

córka ma 20 lat
edyta819

Napisano: 08 cze 2015, 11:27

art. 7 pkt 4
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 9550
Od: 12 maja 2011, 15:17
lubelskie, Polska

Napisano: 08 cze 2015, 11:30

pani X upiera się, że jeżeli konkubent będzie uprawniony do ZR na swoje dziecko, a nie jej córka, to jej zdaniem przysługuje ZR na 20 letnią córkę :?
edyta819

Napisano: 08 cze 2015, 11:35

Ale nie może pobierać ZR na dziecko, którego nie ma w składzie rodziny. A pełnoletnie dziecko posiadające własne dziecko nie jest członkiem rodziny - patrz definicja rodziny.
asz

Napisano: 08 cze 2015, 11:39

asz pisze:Ale nie może pobierać ZR na dziecko, którego nie ma w składzie rodziny. A pełnoletnie dziecko posiadające własne dziecko nie jest członkiem rodziny - patrz definicja rodziny.

dokładnie ..
pełnoletnie dziecko lub osoba ucząca się jest uprawniona do zasiłku rodzinnego na własne dziecko
jest uprawniona bo ma dziecko .. uprawniona to nie to samo co mieć ustalone prawo :)
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 9550
Od: 12 maja 2011, 15:17
lubelskie, Polska

Napisano: 08 cze 2015, 11:47

:D właśnie takiej odpowiedzi potrzebowałam, teraz już wszystko jasne jak słońce. dziękuję i pozdrawiam
edyta819


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]