czy to prawda?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 16 lip 2015, 14:02

Od mojej księgowej usłyszała, że jeżeli mam kwotę odsetek mniej niż 8,80 to nie powinnam rzadac zwrotu odsetek?Według moich wyliczeń kwota odsetek wynosi 1,15zł. i nie wiem już zwariowałam.
kks


Napisano: 16 lip 2015, 14:03

zwolnij księgową.
Ustawy jej się pomieszały i to chyba na dodatek nie jest na bieżąco
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18065
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 16 mar 2016, 10:41

Odsetek się nie pobiera jesli sa niskie , ale do zusu , tam jest cos takiego , że jak małe chyba do 6 lub 8 zł to wtedy się nie pobiera , ale liczy cos takiego,,,
iza145

Napisano: 16 mar 2016, 21:21

Zgodnie z art. 54 § 1 pkt. 5 ordynacji podatkowej:
Odsetek za zwłokę nie nalicza się:
jeżeli wysokość odsetek nie przekraczałaby trzykrotności wartości opłaty
pobieranej przez operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia
23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe za traktowanie przesyłki listowej jako
przesyłki poleconej.
Obecnie ta kwota wynosi 2,90*3 = 8,70
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]