dochód nieopod. po zmianie

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 04 sie 2015, 8:01

Witam. Przyjełam pierwszy wniosek na FA. Klientka dostała zwrot podatku. Przyniosła PIT UZ. Czy do dochodu wpisujemy tylko kwote z poz.14? Czy jest to jedyny dokument o który powinniśmy prosić klientów? Dziękuję
emka


Napisano: 04 sie 2015, 8:05

a w którym roku ten zwrot otrzymała?
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18370
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 04 sie 2015, 8:14

w tym roku za 2014
emka

Napisano: 04 sie 2015, 8:26

jak w tym roku otrzymała to dlaczego jej chcesz to liczyć teraz?
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18370
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 04 sie 2015, 8:52

Bo to dochód za 2014. Mówimy o nowym okresie zasiłkowym.
emka

Napisano: 04 sie 2015, 8:54

no i ja tez o tym mówię, znaczy piszę :D
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18370
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 04 sie 2015, 8:56

Spójrz w kalendarz. Jeśli w tym roku go otrzymała to to jest dochód z 2015.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5922
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Napisano: 04 sie 2015, 9:04

jeżeli dochód pomniejszysz o podatek należny to zwrot jaki dostała doliczony zostanie do dochodu rodziny

zmieniło się coś o czym nie wiem?
Gość

Napisano: 04 sie 2015, 9:16

Chodzi mi o tę zmianę dot. dochodu niepodlegającego opodatkowaniu cytat :" kwoty otrzymane na podstawie art. 27f ust. 8–10 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dodany przez art. 4 ustawy z dnia 23 października 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1644), która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2015 r. i ma zastosowanie do dochodów uzyskanych (straty poniesionej) od dnia 1 stycznia 2014 r."
emka

Napisano: 04 sie 2015, 9:24

no ale skoro druki się nie zmieniły to ludzie nie będą tego wpisywać bo nie ma tego w pouczeniu
Gość

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]