osoba współpracująca a świadczenie pielęgnacyjne

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 05 sie 2015, 14:14

Pani ma macierzyński z ZUS przy działalności męża a kwalifikuje się do świadczenia pielęgnacyjnego. Od kiedy ustalić prawo do świdczenia pielęgnacyjnego od następnego dnia po zakończeniu macierzyńskiego?
Czy osoba współpracująca może pobierać świadczenie pielęgnacyjne?
julka123

Napisano: 05 sie 2015, 14:22

moim zdaniem nie może ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne, osoba , która ma jakikolwiek zatrudnienie.
1984

Napisano: 05 sie 2015, 14:25

Czy bycie osobą współpracującą oznacza zatrudnienie? Czy taka osoba może zostać wyrejestrowana z ZUS i wtedy będzie mogła pobierać świadczenie pielęgnacyjne?
julka123

Napisano: 11 lut 2019, 11:41

Ponawiam temat: mam panią, która jako osoba współpracująca obecnie zaprzestała tej współpracy bo sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem i zus płaci za nią składki. Od kiedy może brać świadczenie pielęgnacyjne, czy dopiero jak się z tego zusu całkiem wyrejestruje?
atram
Praktykant
Od: 08 kwie 2014, 9:40

Napisano: 11 lut 2019, 12:41

Osoba współpracującą bez umowy to jest pojęcie ZUS-owskie i osoba taka na pewno nie prowadzi działalności, ani nie pozostaje w stosunku pracy. Jeśli natomiast osoba współpracuje na umowę, to znaczy że jest zatrudniona i musi z zatrudnienia zrezygnować.
Według mnie prawo do zasiłku macierzyńskiego nie wyklucza przyznania ŚP.
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 30 sty 2016, 12:40

Napisano: 11 lut 2019, 15:16

Ta pani już nie ma macierzyńskiego, sprawuje opiekę nad dzieckiem, ponieważ zaprzestała współpracy w prowadzeniu działalności i z tego tytułu ZUS płaci jej składki, czyli wg mnie ma taki jakby "urlop wychowawczy"
atram
Praktykant
Od: 08 kwie 2014, 9:40

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]