ZAMELDOWANIE PRZY DOD. ZAMIESZKANIA

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 23 wrz 2015, 9:37

Czy przy przyznaniu dodatku z tytułu zamieszkania(szkoła podstawowa gdyz dziecko posiada orzeczenie) musi być zaświadczenie potwierdzające zameldowanie tymczasowe czy wystarczy ze mieszka od poniedzialku do piatku w internacie?
MGOPSgmina


Napisano: 23 wrz 2015, 10:20

Zgodnie zaś z § 4 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 3 stycznia 2013 r. w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenia rodzinne (Dz. U. z 2013 r., poz. 3) osoba ubiegająca się o przyznanie dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania do wniosku o zasiłek rodzinny dołącza odpowiednio:
1) zaświadczenie szkoły albo oświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły poza miejscem zamieszkania
2) zaświadczenie albo oświadczenie potwierdzające tymczasowe zameldowanie ucznia poza miejscem zamieszkania
3) inne dokumenty i oświadczenia niezbędne do ustalenia prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania.
jolla

Napisano: 23 wrz 2015, 10:23

Oczywiście, ale niektóre gminy bazuja tylko na zaświadczeniach z internatu ze dziecko przebywa od pon do pt. dlatego mam wątpliwości. To skoro dostarczą tylko z internatu i bez zaświadczenia o zameldowaniu tymczasowym to nie przyznajecie?
MGOPSgmina

Napisano: 23 wrz 2015, 10:34

masz przecież jeszcze punkt 3
dżela

Napisano: 23 wrz 2015, 10:36

Nie da się pominąć zameldowania. Wymagane jest obligatoryjnie i przy zamieszkaniu w internacie szkoła ma bezwzględny obowiązek zgłosić ucznia, jeżeli ciągiem przebywa ponad 3 dni. Więc zameldowanie to nie jest największy problem.
west
Starszy referent
Posty: 831
Od: 11 gru 2014, 9:25


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]