jak wyliczyć dochód - alimenty

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 19 lis 2015, 9:16

wyrok zasądzający alimenty jest z czerwca 2014 r., alimenty zasądzone od maja 2014 r., wniosek do komornika złożony 15.09., osoba twierdzi, że nie otrzymała alimentów, czy liczycie alimenty za okres od maja do września? Ma to wpływ na prawo do świadczeń.
Aśka

Napisano: 19 lis 2015, 9:17

jak nie otrzymała to nie liczymy
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 19 lis 2015, 10:32

jak nie otrzymała, to dlaczego wcześniej nie złożyła wniosku do komornika
Aśka

Napisano: 19 lis 2015, 10:33

a z czego wynika jej taki obowiązek?
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 20 lis 2015, 8:43

obowiązku faktycznie nie ma, ale jak nie otrzymuje alimentów, to ma dostarczyć zaświadczenie od komornika § 2 ust. 2 pkt 5 lit. j rozporządzenia MPi PS z dnia 3 stycznia 2013 r. W związku z tym, jak nie otrzymuje alimentów, to powinna złożyć wniosek do komornika o wszczęcie postępowania egzekucyjnego.
Aśka

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]