W ZUS i KRUS nie mają LEX-a ;)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 08 gru 2015, 11:04

Czy w "waszych"oddziałach KRUS i ZUS też nikt nie czyta nowych ustaw?
Wczoraj przyszła babeczka z pytaniem o świadczenie rodzicielskie - ma zasiłek macierzyński, pytała w ZUS-ie o wyrównanie do 1000 zł, to jej powiedzieli, że w OPS jej wyrównają. Art. 31 ust. 3a - 3c ustawy o świadczeniach pieniężnych [...] ich nie obowiązuje, bo przecież wchodzi dopiero od 1 stycznia 2016, to po co teraz go znać?

Druga babeczka złożyła nam wniosek o rezygnacji z ubezpieczenia w ZUS i objęcie ubezpieczeniem w KRUS. Wg pani w KRUS najlepiej by było, żebyśmy nie wysyłali tego wniosku, tylko żeby klientka sama przyszła do nich i złożyła wniosek. Art.3 ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników nie obowiązuje.

I tak za każdym razem. W ZUS-ie, KRUS-ie nic nie wiedzą, nie mają wytycznych, nie znają się, zarobieni są... :evil:
Kto w świadczeniach pracuje, ten się w cyrku nie śmieje...
Zofia
Starszy referent
Posty: 743
Od: 19 lut 2015, 12:39


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]