SZO dla prawnuczki?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 20 sty 2016, 15:35

Czy prawnuczce należy się SZO jeśli spełnia wszystkie pozostałe warunki?
kasiula


Napisano: 21 sty 2016, 13:11

Pozostałe (czy wszystkie) warunki to również "obowiązek alimentacyjny", uregulowany w KRiO, wobec osoby wymagającej opieki - tak wynika z art. 16 a ust. 1. Proszę zapoznaj się z art. 128-132 KRiO, szczególnie z treścią art. 132. Jeżeli są dzieci, a nawet wnuki (ubiega się prawnuczka) - nie ma ona prawa do SZO, gdyż nie jest osobą zobowiązaną do alimentacji w rozumieniu KRiO, a tylko takim przysługuje SZO.
ODA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]