świadczenie 16 lat

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 18 lut 2016, 14:09

Proszę mi podpowiedzieć:
Dziewczyna 16 lat urodziła dziecko, nie ma zaświadczenia od lekarza. babcia jest prawnym opiekunem tego urodzonego dziecka.
Kto teraz składa na rodzinne a kto na świadczenie rodzicielskie.
Czy biuerzemy dochody babci i dziadka . jak to widzicie?????
ola123456


Napisano: 18 lut 2016, 14:17

proszę niech mi ktoś pomoże jestem nowa,,,,,,,,a babka za chwile przyjdzie
ola123456

Napisano: 18 lut 2016, 14:21

jesli babcia jest opiekunem prawnym (tylko opiekunem i nie jest jednoczesnie rodzina zastepcza) to babcia sklada wniosek o zasilek rodzinny i becik na to dziecko - w skladzie rodziny do tych wnioskow bedzie tylko dziecko
natomiast o swiadczenie rodzicielskie moze wniosek zlocyc ta nieletnia mamusia za zgoda swojej mamusi (czyli na wniosku podpis jednej i drugiej
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7037
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 18 lut 2016, 14:57

jak matka dziecka jest niepełnoletnia to może pobierać świadczenie rodzicielskie, jeżeli to dziecko ma opiekuna prawnego - babcia i to babcia pobiera zasiłek rodzinny ???
~*~

Napisano: 18 lut 2016, 15:04

Na pewno pobiera babcia.
pokorny82
Praktykant
Posty: 5
Od: 18 lut 2016, 14:11

Napisano: 22 lut 2016, 8:30

kb pisze:jesli babcia jest opiekunem prawnym (tylko opiekunem i nie jest jednoczesnie rodzina zastepcza) to babcia sklada wniosek o zasilek rodzinny i becik na to dziecko - w skladzie rodziny do tych wnioskow bedzie tylko dziecko
natomiast o swiadczenie rodzicielskie moze wniosek zlocyc ta nieletnia mamusia za zgoda swojej mamusi (czyli na wniosku podpis jednej i drugiej



Czy wy powariowaliście?! osoba niepełnoletnia nie ma osobowości prawnej! nie może pobierać rodzicielskiego
bbk

Napisano: 26 lut 2016, 15:48

A jeśli 16-letnia mamusia do szkoły chodzi?
marta77

Napisano: 26 lut 2016, 16:15

bbk pisze:
kb pisze:jesli babcia jest opiekunem prawnym (tylko opiekunem i nie jest jednoczesnie rodzina zastepcza) to babcia sklada wniosek o zasilek rodzinny i becik na to dziecko - w skladzie rodziny do tych wnioskow bedzie tylko dziecko
natomiast o swiadczenie rodzicielskie moze wniosek zlocyc ta nieletnia mamusia za zgoda swojej mamusi (czyli na wniosku podpis jednej i drugiej



Czy wy powariowaliście?! osoba niepełnoletnia nie ma osobowości prawnej! nie może pobierać rodzicielskiego

a pelnoletnia osoba ma osobowosc prawna ???:D no to pojechales:)

ktos kto ma ukonczone 13 lat ma ograniczona zdolnosc do czynnosci prawnych...ograniczona ale ma:) i za zgoda swojego pzredstawiciela ustawowego moze z tej swojej ograniczonej zdolnosci korzystac
swiadczenia rodzicielskiego babcia opiek prawny nie moze dostac, bo nie ma jej w kregu osob uprawnionych do zlozenia wniosku o rodzicielskie, natomiast nieletnia matka posiadajaca ograniczone zdolnosci prawne to rodzicielskie moze dostac, mimo ze opiekunem PRAWNYM jej dziecka jest jej matka
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7037
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 26 lut 2016, 16:23

bbk pisze:Czy wy powariowaliście?! osoba niepełnoletnia nie ma osobowości prawnej! nie może pobierać rodzicielskiego

wygrałeś/aś internety dziś :D :lol:
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 4710
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Napisano: 26 lut 2016, 16:24

bbk polecam :
KPA:
Art. 30. § 1. Zdolność prawną i zdolność do czynności prawnych stron ocenia się według przepisów prawa cywilnego, o ile przepisy szczególne nie stanowią inaczej.

KC:
art. 15 Ograniczoną zdolność do czynności prawnych mają małoletni, którzy ukończyli lat trzynaście, oraz osoby ubezwłasnowolnione częściowo.
Art. 17. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, do ważności czynności prawnej, przez którą osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych zaciąga zobowiązanie lub rozporządza swoim prawem, potrzebna jest zgoda jej przedstawiciela ustawowego.
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18370
Od: 07 maja 2014, 7:21

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]