dochód - dzierżawa

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 27 lip 2016, 7:20

Witajcie :) Mam pierwszy taki przypadek.... Pan dzierżawi od kogoś pole (taka zwykła umowa z prawem pierwokupu)za który ma płacić 1000,00zł za każdy hektar. Nakaz płatniczy wiadomo na wydzierżawiającego. Teraz Pan który dzierżawi od kogoś pole składa wniosek na zasiłek rodzinny, czy ja mu powinnam ten dochód z pola liczyć? jeśli tak to po odjęciu tego 1000,00zł?
Iza2010


Napisano: 27 lip 2016, 13:33

Może ktoś mi pomoże...bardzo proszę....
Iza2010

Napisano: 28 lip 2016, 11:42

Czynszu dzierżawnego za wydzierżawione gospodarstwo rolne nie ma w katalogu dochodów nieopodatkowanych (art. 3 pkt 1c ustawa o świadczeniach rodzinnych). Nie ma go również w katalogu dochodów uzyskanych i utraconych. Więc nie możesz pomniejszyć go. Jeżeli Pan rozliczał się w Urzędzie Skarbowym z tego czynszu to powinien dostarczyć Ci zaświadczenie i liczysz to dochodu, jeżeli się nie rozliczał to po prostu tego nie ruszasz.
Kate12345


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]