czy mogę ubiegać się o zasiłek na dziecko

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 10 lis 2016, 8:46

witam, chciałabym się dowiedzieć czy mogłabym ubiegać się o zasiłek rodzinny na moje najstarsze dziecko które ma 7 lat
dziecko jest z związku nieformalnego , nigdy nie mielismy ślubu , nadal jestem panną
na dziecko mam zasądzone alimnety po 400 zł miesięcznie już od wielu lat
ale aktualnie posiadam także bliźniaki z innym mężczyzną niż ojciec pierwszego dziecka
zasiłek chciałabym pobierać tylko na to najstarsze dziecko , na bliźniaków wnioskować nie będę
czy zatem muszę dostarczać dochody ojca dzieci bliźniaków ? nie mamy najlepszych relacji ostatnio ale też nie będę zasądzała alimentów gdyż pomaga mi utrzymywać finansowo maluchy
nim udam się do mopsu chciałabym wiedzieć czy muszę tam w tej części 3. wniosku wpisywać ojca bliźniaków i czy będą żądać dochodów
jeżeli tak to w ogóle nie ma sensu składanie wniosku
Marcelina.Z.

Napisano: 10 lis 2016, 8:53

Skoro nie masz zasądzonych alimentów na bliźnięta to ich ojciec musi być w składzie rodziny
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 02 mar 2016, 14:01

Napisano: 10 lis 2016, 8:57

aha dziękuję rozumiem
czyli mimo nie ubiegania się na bliźniaki muszę mieć jednak alimnety lub podać ojca dochody
Marcelina.Z.

Napisano: 10 lis 2016, 9:36

Masz złożyć dokumenty tak jak mówisz, rodzinne na jedno, bliźniaki w składzie rodziny. Nieważne, że nie masz zasądzonych alimentów.Na bliźniaki się nie ubiegasz o rodzinne. Napisz oświadczenie ewentualnie, że nie wychowujesz bliźniaków wraz z ich ojcem i tyle. Jak dostaniesz odmowę to się odwołuj. Powodzenia.
kasiaelle

Napisano: 10 lis 2016, 10:41

To że nie ubiega się na bliźnięta to nie ma znaczenia. Ustalić należy skład rodziny.
kasiaelle spójrz kogo zaliczamy do składu rodziny
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 02 mar 2016, 14:01

Napisano: 10 lis 2016, 10:51

zrób jak pisze kasiaelle i życzę powodzenia
marja1203
Stażysta
Od: 25 lis 2015, 14:55

Napisano: 10 lis 2016, 12:09

dziekuje za wypowiedzi
troche zdezorientowałam się, bo są tak różne opienie na ten sam temat
Marcelina.Z.

Napisano: 10 lis 2016, 13:25

No to już mam tez zamęt. Pani panna ma dziecko i zasądzone alimenty. Teraz urodziła drugie dziecko jest uznane ale Pani przy beciku oświadczyła że wychowuje samotnie. Złożyła na zr ale tylko na pierwsze dziecko. Na drugie o nic nie wnioskuje tylko jest w składzie rodziny I co mam nie przyznać ???
hha

Napisano: 10 lis 2016, 13:26

przyznać
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 12 maja 2011, 15:17
lubelskie, Polska

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]