pilne renta !!

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 08 gru 2016, 12:35

Pani złożyła wniosek o rodzinne. We wniosku zaznaczyła, że nie nastąpiła utrata dochodu ale nastąpiło uzyskanie dochodu w związku z tym, że od września tego roku uzyskała prawo do renty rodzinnej. W składzie rodziny wpisała: córkę na którą ubiega się o świadczenia, jej ojca (konkubent),wnioskodawca (matka) oraz pełnoletniego syna ( z poprzedniego związku), który posiada prawo do renty rodzinnej od śmierci ojca. We wrześniu tego roku wystąpiła z wnioskiem do ZUS o podział renty rodzinnej, i od września ZUS dokonał podziału renty rodzinnej na nią i na jej syna.
Czy w tej sytuacji możemy utracić dochód z renty rodzinnej syna za 2015r. , a uzyskać jemu dochód za miesiąc październik z podziału renty rodzinnej czy jednak należy uwzględnić dochód w/w za 2015 r w całości ,a zrobić tylko uzysk dochodu za miesiąc październik jego matce.
dorota8
Praktykant
Od: 21 lis 2016, 20:41

Napisano: 08 gru 2016, 16:14

pomoże ktoś jak to zrobić ??
dorota8
Praktykant

Napisano: 09 gru 2016, 13:55

nikt nie wie ??
dorota8
Praktykant

Napisano: 09 gru 2016, 15:30

hmm syn mial rente i nadal ma, wiec za bardzo nie ma powodu zeby ja utracac i uzyskiwac, matka nie miala a teraz ma ,wiec wychodziloby ze jednak uzysk...tylko w kontekscie tego,ze ta renta nadal przysluguje w tej samej kwocie tylko teraz podzielona na dwoch takie liczenie jest zdecyzdowanie niekorzystne dla strony...nie wiem , ja pewnie skoro zglosila ten uzysk doliczylabym go jej (tylko uzysk dla niej) i moze zasugerowalabym odwolanie jesli spowodowaloby to przekroczenie kryterium
kb
Awatar użytkownika
VIP
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 10 gru 2016, 10:14

Miałam sytuację podobną. Wzięłam pity i decyzje, ze nastąpił nowy podział renty ze względu na fakt, że wszysły na jaw nowe okoloczności + zaświadczenie ZUS o wypłaconej rencie za drugi miesiąc od zmienionej decyzji. Przeliczyłam dochód biorąc pod uwagę uzysk i tyle.
Kto pyta, nie błądzi.
MartaW
Awatar użytkownika
Referent
Od: 18 kwie 2016, 12:09

Napisano: 12 gru 2016, 10:44

wg mnie to jest ta sama renta, tylko uległa podzialowi. nie robiłabym dochodu uzyskanego. Dochodem jest uzyskanie renty. rente rodzina uzyskała wczesniej, wiec teraz nie robiłabym utraty czesci ani uzyskania czesci.
Ameliako;

Napisano: 12 gru 2016, 10:51

ja w takich przypadkach i matce i dziecku dzielę na 12 ... daje to samo co karkołomne wyliczenia
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 12 maja 2011, 15:17
lubelskie, Polska

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]