Zmiana składu rodziny a świadczenia rodzinne

Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 08 gru 2016, 20:22

Witam, jestem matką czwórki małoletnich dzieci. Miesiąc temu rozstałam się z partnerem (ojcem trójki dzieci). Pobieram świadczenia rodzinne, tj. zasiłek rodzinny na czwórkę, dodatek z tytułu wielodzietności na dwójkę, alimenty z FA na jedno dziecko, świadczenie rodzicielskie na jedno oraz 500+ na wszystkie dzieci. Jest to źródło utrzymania mojej rodziny. Była u mnie Pani z MOPS i powiedziała, że skoro nie jestem już z konkubentem, to powinnam to zgłosić w świadczeniach rodzinnych i złożyć pozew o alimenty na trójkę dzieci. I w związku z tym mam pytanie. Czy jeżeli zgłoszę fakt rozstania z konkubentem w świadczeniach rodzinnych, to zasiłki na dzieci zostaną mi zabrane? Przecież od momentu złożenia pozwu do jego rozpatrzenia i wyroku z pewnością minie kilka miesięcy. Czy to oznacza, że przez ten czas pozostanę bez środków do życia? Pani z MOPS nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie, tylko powiedziała, że jeśli nie zgłoszę zmiany składu rodziny to mogą wszcząć postępowanie i nakazać mi zwrot świadczeń od momentu wyprowadzki konkubenta. Proszę o pomoc i odpowiedź, co powinnam zroboć?
Daria79

Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]