świadczenie rodzicielskie i zasiłek dla bezrobotnych ELMER

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 05 sty 2017, 10:03

Witam
Zgodnie z art. 17c ust. 6 ustawy o śr świadczenie rodzicielskie przyznajemy w wysokości różnicy między kwotą w/w św. a kwotą pobieranego zasiłku dla bezrobotnych. Wnioskodawca dostarczył tylko decyzje o przyznaniu zasiłku, po konsult. w urzędzie pracy stwierdzono, że nie mogą nam podać kwot zasiłku na kolejne m-ce pomniejszonych o zaliczkę, jedynie mogą wystawiać miesięczne zaświadczenia i to na wniosek wnioskodawcy. Jak wydać decyzje na św. rodzicielskie?
:)))

Napisano: 05 sty 2017, 10:06

1. kłamią - na wasz wniosek mają obowiązek odpowiedzieć;
2. wysokość zasiłku dla bezrobotnych jest ogólnie znana - jest to przecież stała wysokość.
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 05 sty 2017, 10:10

:))) pisze:Witam
Zgodnie z art. 17c ust. 6 ustawy o śr świadczenie rodzicielskie przyznajemy w wysokości różnicy między kwotą w/w św. a kwotą pobieranego zasiłku dla bezrobotnych. Wnioskodawca dostarczył tylko decyzje o przyznaniu zasiłku, po konsult. w urzędzie pracy stwierdzono, że nie mogą nam podać kwot zasiłku na kolejne m-ce pomniejszonych o zaliczkę, jedynie mogą wystawiać miesięczne zaświadczenia i to na wniosek wnioskodawcy. Jak wydać decyzje na św. rodzicielskie?

ja też miałam problem z PUP, ale wysłałam oficjalne pismo i po kilkunastu telefonach do PUP skończyła się sprawa u Dyrektora PUP, ale dali :)
+ewa

Napisano: 05 sty 2017, 10:29

Równiez wystapimy z wnioskiem do PUP, jeszcze mam pytanie
Czy kwota pobieranego zasiłku dla bezrob. pomniejszona o zaliczke to kwota netto pomniejszona o zaliczkę?
Dzięki
:))))

Napisano: 05 sty 2017, 10:40

nie
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 05 sty 2017, 11:25

Czyli jest to kwota brutto z decyzji - zaliczka tak elmer?
Gość

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]