NP a zmiana miejsca zamieszkania

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 03 lut 2017, 12:54

W przypadku gdy teraz wyszło na jaw, że Pani w okresie zasiłkowym 2015/2016 miała nienależnie pobrany zasiłek rodzinny i RR (córka zrezygnowała z nauki po ukończeniu 18. roku życia), a obecnie Pani mieszka na terenie innej gminy, to czy my nie będąc już dla niej organem właściwym możemy wydać decyzję o NP? Jeśli tak a Pani nie będzie spłacać (a na pewno nie będzie) to czy możemy wystąpić do tamtej gminy o potrącenie z bieżących?
kawuha
kawuha
Praktykant
Posty: 23
Od: 30 paź 2008, 11:13
Nowy Targ, Polska


Napisano: 03 lut 2017, 13:10

organem właściwym zarówno do wydania decyzji NP jak i potrąceń jest aktualny organ gdzie Pani pobiera świadczenia


wysyłasz pełną dokumentację i oni wydaja decyzję

zdarza się, że organ nie widzi swej właściwości więc wtedy po otrzymaniu tej dokumentacji pozostaje mu zwrócenie się do odpowiedniego organu o określenie właściwości w sprawie wydania decyzji


w przypadku już wydanej przez Was decyzji ostatecznej, co do potrąceń wątpliwości nie powinno być - oczywiście nowa gmina po otrzymaniu protokołu określonego w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 kwietnia 2004 r. w sprawie trybu przekazywania dokumentacji dotyczącej nienależnie pobranych zasiłków rodzinnych, pielęgnacyjnych i wychowawczych oraz świadczeń rodzinnych Dz.U. 2004 nr 89 poz. 854
seba
Praktykant
Posty: 30
Od: 01 maja 2016, 20:16

Napisano: 03 lut 2017, 14:13

Powołane rozporządzenie wydane jest na podstawie art. 55, czyli przepisów przejściowych i dostosowujących i dotyczy przekazania dokumentacji w sprawie NP świadczeń przez inne organy (wypłacające te świadczenia wcześniej) organom właściwym, czyli wójtom, burmistrzom, prezydentom. W bieżących sprawach nie ma zastosowania.

A jeśli przekazujemy dokumentację w sprawie NP do obecnego organu właściwego, to czy my wszczynamy postępowanie a oni wydają decyzję, czy oni prowadzą całe postępowanie włącznie ze wszczęciem?
kawuha
kawuha
Praktykant
Posty: 23
Od: 30 paź 2008, 11:13
Nowy Targ, Polska

Napisano: 03 lut 2017, 14:25

masz racje z tym rozporządzeniem mój błąd

co do reszty nie możesz przekazać wszczętego postępowania

jeśli robisz wszczęcie wydajesz decyzję taka jest zasada

jeśli uznasz że przekazujesz a Masz wszczęcie to musisz je umorzyć bo nie Jesteś właściwy do wydania decyzji
seba
Praktykant
Posty: 30
Od: 01 maja 2016, 20:16


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]