Wynagrodzenie za pracę dla fundacji - czy to w ogóle uzysk?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 23 mar 2017, 8:41

Kobieta składa wniosek o ZR. Jej mąż donosi dokument - uchwałę rady fundatorów fundacji "X" w sprawie wynagrodzenia dla prezesa fundacji zarządu (tego męża). Facet złożył oświadczenie, że wynagrodzenie to nie jest oskładkowane, odprowadzany będzie jedynie podatek.
Zobowiązał się też donieść zaświadczenie o wynagrodzeniu za marzec (bo pierwsza pensja w lutym), ale zastanawiam się czy w ogóle brać to do dochodu, bo tak naprawdę nie wiem z jakiego tytułu zrobić uzysk...Nie ma podpisanej żadnej umowy itp., jest jedynie ta uchwała.
Co zrobić?
fajna dziewczyna
Stażysta
Posty: 109
Od: 07 gru 2007, 22:10
średnia, Polska


Napisano: 23 mar 2017, 9:15

Czyli rozumiem Pan został powołany uchwałą na prezesa fundacji. Tą uchwałę masz mieć w dokumentach i tak jest to forma zatrudnienia zgodnie z kodeksem pracy Art. 68. Pan będzie miał to później wykazane dochody na pit 11 jak z umowy zlecenia, robią to w ten sposób by omijać ZUS. Tak samo odwołanie z funkcji prezesa jest równoznaczne z utratą dochodu.
Szarak
Starszy referent
Posty: 988
Od: 22 mar 2017, 12:14


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]