umorzenie postępowania egzekucyjnego przez US w sprawie n.p.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 09 sty 2018, 9:45

W 2015 roku US umorzył postępowanie egzekucyjne z 2007r. dot. nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych, ponieważ środki egzekucyjne jakie podjął wobec dłużnika okazały się nieskuteczne.
Wszczęcie ponownej egzekucji nastąpi w przypadku ujawnienia majątku lub źródeł dochodu zobowiązanego - tak dopisał US

czy ja mogę coś w tej sprawie zrobić? Pani od 2012r. nie jest zameldowana w naszej gminie, z informacji od rodziny wiadomo, że mieszka w Niemczech, adres jest nieznany
Kierownik mi głowę suszy, że mam administracyjnie coś z nią zrobić bo wisi nam ten dług ...
madzix
Starszy referent
Posty: 881
Od: 08 gru 2014, 13:14


Napisano: 11 sty 2018, 22:49

Mam ten sam problem. US zawrócił mi tytuł ponad 3 lata temu, dłużnik od lat przebywa zagranicą. Myślę o zastosowaniu art. 30 ust. 3 - należności z tytułu nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat, licząc od dnia, w którym decyzja o ustaleniui zwrocie nienależnie pobranych świadczeń stała się ostateczna.
4. Bieg przedawnienia przerywa:
1) odroczenie terminu płatności należności,
2) rozłożenie spłaty należności na raty,
3) zastosowanie środka egzekucyjnego, o którym dłużnik został powiadomiony
– przy czym po przerwaniu biegu terminu przedawnienia biegnie on na nowo
odpowiednio od dnia następującego po dniu odroczenia terminu płatności należności,
rozłożenia spłaty należności na raty lub zastosowania środka egzekucyjnego, o którym
dłużnik został powiadomiony.
Nana
Praktykant
Posty: 6
Od: 09 lip 2015, 16:25

Napisano: 12 sty 2018, 10:47

I jak ty chcesz zastosować ten przepis?
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5362
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Napisano: 14 lut 2018, 12:22

czy jeśli umorzenie postępowania egzekucyjnego nastąpiło 29.06.2015 roku, w tym roku miną 3 lata, czy to już będzie przedawnione świadczenie ?
jak czytać ten przepis ?
madzix
Starszy referent
Posty: 881
Od: 08 gru 2014, 13:14

Napisano: 14 lut 2018, 19:17

coś kojarzę, ze zapis art. 30 ust. 4 się zmieniał. ale nie pamiętam kiedy. zastanawiam sie czy sosować zapis tki jaki obowiązywał na czas wszczynania wtedy spraw.
***************************************
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1162
Od: 25 lis 2005, 10:00
Pomorze, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]