zwrot nienaleznie pobranego świdczenia -Tom proszę o podpowi

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 15 sty 2018, 13:38

pani zwróciła nienależnie pobrane świadczenia rodzinne kwota główna i odsetki wyliczone na 11-01-2018 r.

wpłata na poczcie 11-01-2018 r. ,na nasze konto wpłynęło 12-01-2018 r.
czy powinnam ponownie przeliczyć wpłatę czy uznają że liczy się data wpłaty dokonanej przez panią ?
Magda k
Stażysta
Od: 08 cze 2017, 8:32

Napisano: 15 sty 2018, 13:58

data wpływu na nasze konto
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Napisano: 15 sty 2018, 16:00

hm, miałbym wątpliwości.
Nasza ustawa tego nie reguluje wprost, ale w sprawie egzekucji odsyła do ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Siłą rzeczy stosowałbym więc tutaj zamiast kc stosował ordynację podatkową:

A w ordynacji podatkowej mamy:
Art. 60. § 1. Za termin dokonania zapłaty podatku uważa się:

1) przy zapłacie gotówką - dzień wpłacenia kwoty podatku w kasie organu podatkowego lub w kasie podmiotu obsługującego organ podatkowy lub na rachunek tego organu w banku, w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe, w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, w biurze usług płatniczych, w instytucji płatniczej lub w instytucji pieniądza elektronicznego albo dzień pobrania podatku przez płatnika lub inkasenta;

2) w obrocie bezgotówkowym - dzień obciążenia rachunku bankowego podatnika, rachunku podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej lub rachunku płatniczego podatnika w instytucji płatniczej lub instytucji pieniądza elektronicznego na podstawie polecenia przelewu lub zapłaty za pomocą innego niż polecenie przelewu instrumentu płatniczego, zwanego dalej "innym instrumentem płatniczym".
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 15 sty 2018, 16:12

też mam ale tak zadecydowały madre głowy z księgowosci, ja się kasą nie zajmuję
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Napisano: 15 sty 2018, 16:19

z księgowością się nie dyskutuje. Oni wypłaty naliczają....
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 16 sty 2018, 8:41

U nas też księgowość postawiła na swoim - jak wyżej, chociaż moim zdaniem powinniśmy brać pod uwagę datę wpłaty.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]