św. pielęgnacyjne siostra na brata

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 14 lut 2018, 14:44

witam
czy siostra na brata może pobierać świadczenie pielęgnacyjne, jeśli rodzice ich żyją? Dodatkowa informacja, brat jest ubezwłasnowolniony a opiekunem prawnym jest ojciec. Dzięki za pomoc
waski
Praktykant
Posty: 6
Od: 24 sty 2018, 13:55


Napisano: 14 lut 2018, 14:56

jak rodzice mają znaczny stopień to może
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 17592
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 14 lut 2018, 15:00

nie mają, ale jak wyczytałem to siostra z bratem są spokrewnieni w drugim stopniu w linii bocznej
waski
Praktykant
Posty: 6
Od: 24 sty 2018, 13:55

Napisano: 14 lut 2018, 15:01

a jakie to ma znaczenie?
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 17592
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 14 lut 2018, 15:31

art. 17 ust. 1a osobom, o których mowa w ust. 1 pkt 4, innym niż spokrewnione w pierwszym stopniu z osobą wymagającą opieki, przysługuje świadczenie pielęgnacyjne, w przypadku gdy spełnione są łącznie następujące warunki:
1) rodzice osoby wymagającej opieki nie żyją, zostali pozbawieni praw rodzicielskich, są małoletni lub legitymują się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;

siostra na brata krewni drugiego stopnia w linii bocznej czyli by musiałbyć spełniony warunek w pkt 1
Zgadzasz się?
waski
Praktykant
Posty: 6
Od: 24 sty 2018, 13:55


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]