brak w podstawie prawnej kodeksu postępowania administracyjn

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 28 lut 2018, 14:10

Hej,
Mam pytanie odnośnie podstawy prawnej w decyzjach przyznających świadczenia rodzinne, świadczenia 500+. Pracuje od stycznia; zauważyłem, że osoba która zastępuje w podstawie prawnej w ww. dec. nie miała wogole kpa, powoływała się tylko na rozporządzenia i ustawę, natomiast nie było żadnego art. z KPA. Nie bardzo wiem co z tym robić;/ czy kontorla może to uznać za duży błąd?
Jaro2018
Praktykant
Posty: 8
Od: 28 lut 2018, 14:04


Napisano: 28 lut 2018, 14:58

To kontrola się doczepi tego i będzie ostro. KPA musi zawsze być, Art. 104.
§ 1. Organ administracji publicznej załatwia sprawę przez wydanie decyzji, chyba że przepisy kodeksu stanowią inaczej.
John
Stażysta
Posty: 82
Od: 28 sty 2016, 11:31

Napisano: 28 lut 2018, 15:03

eeee tam ostro.
Postawi zarzut, wypisze elaborat i tyle.
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18065
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 28 lut 2018, 15:07

czyli nie ma tragedii? :D
Jaro2018
Praktykant
Posty: 8
Od: 28 lut 2018, 14:04

Napisano: 28 lut 2018, 15:08

to kto podpisywał te dezycje :?:
Yozo
Starszy referent
Posty: 607
Od: 13 mar 2017, 22:03
Wlkp

Napisano: 28 lut 2018, 15:10

hłe hłe no kto, kierownik:P ale chyba nie wie, że nie było KPA, raczej się nie zjarzył
Jaro2018
Praktykant
Posty: 8
Od: 28 lut 2018, 14:04

Napisano: 28 lut 2018, 15:17

a może nie wie że być musi :lol:
Yozo
Starszy referent
Posty: 607
Od: 13 mar 2017, 22:03
Wlkp

Napisano: 01 mar 2018, 3:09

na przyszłość dodaj - a sam art. 104 wynika z ustawy więc bez lamentu.
Sun
Stażysta
Posty: 89
Od: 27 wrz 2017, 19:32

Napisano: 01 mar 2018, 10:25

miałem szkolenie z prawnikiem w zeszłym roku mówił, że w decyzji musi być 104 i 107 jak amen w pacierzu i koniec. dlatego nieco się zdziwiłem tutaj :?
Jaro2018
Praktykant
Posty: 8
Od: 28 lut 2018, 14:04

Napisano: 01 mar 2018, 10:39

Powinien, ale ze studiów pamiętam, że jeżeli w rozstrzygnięciu zabraknie podstawy prawnej, a takowa istnieje, to jak napisał Sun - bez lamentu :)
komosia
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 291
Od: 26 sty 2018, 15:09

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]