Protest pracowników sfery budżetowej

Strona 25 z 32    [ Posty: 319 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 18 lip 2018, 8:58

Żeby do strajku włoskiego doszło to nasi przełożeni musieliby w nim uczestniczyć 8-) W sytuacji kiedy mamy nad sobą kilka szczebli którym jest w miarę dobrze i nie zamierzają kwestionować zastałego porządku rzeczy, to by próba protestu się skończyła raczej krwawo. Ja w sumie jestem ciekaw jak się do końca roku wyklaruje sprawa wynagrodzenia za trzysetki - jeśli ktoś zechce sprawdzić jak to w ośrodkach podzielono, a kto faktycznie tłukł wnioski, to może będzie jakaś refleksja na wszystkich szczeblach - chociaż szczerze w to wątpię.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Napisano: 18 lip 2018, 9:26

Iks pisze:Ja w sumie jestem ciekaw jak się do końca roku wyklaruje sprawa wynagrodzenia za trzysetki - jeśli ktoś zechce sprawdzić jak to w ośrodkach podzielono, a kto faktycznie tłukł wnioski, to może będzie jakaś refleksja na wszystkich szczeblach - chociaż szczerze w to wątpię.

Coś Ty, nic nie będzie choćby w przypadku nawet gdzie by nic nie dano osobie obsługującej. Nie zwracają na to uwagi czy to z 3%, 1,5% czy teraz tych 10 zł.

Iks pisze:Żeby do strajku włoskiego doszło to nasi przełożeni musieliby w nim uczestniczyć W sytuacji kiedy mamy nad sobą kilka szczebli którym jest w miarę dobrze i nie zamierzają kwestionować zastałego porządku rzeczy, to by próba protestu się skończyła raczej krwawo.

I tu muszę się z Tobą nie zgodzić bo np. u mnie w całej gminie nie ma innej osoby która by ogarniała prawidłowość wypełnionych wniosków a już nie mówię o ogarnianiu SD bo to już dla nich totalny kosmos.
Spójrz na sytuację policjantów, także nie mają za sobą przełożonych a nawet Ci przełożeni w związku ze strajkiem rzucają im kłody pod nogi ale oczywiście to im nie przeszkadza.
Rozumiem, że zapewne większość z pracujących osób w świadczeniach to plecaki/z polecenia/kuzynostwo Wójta, Kierownika itp./i inni temu podobni a to ich blokuje w próbie wywalczenia czegokolwiek bo przecież muszą okazywać wdzięczność za "super stołek" ale nie wszyscy tak jak oni muszą postępować.
heiland
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 04 sty 2013, 20:46
woj. lubelskie

Napisano: 18 lip 2018, 9:54

Ja się staram nie uogólniać, bo sytuacja w ośrodkach jest różna, szczerze mówiąc zdaję sobie sprawę, że moje warunki zatrudnienia, wynagrodzenie etc. dla wielu tu piszących byłyby "zadowalające", natomiast z tego co czytam, co słyszę na wyjazdach od koleżanek i kolegów po fachu to jednak nie sposób nie zauważyć, że nasi przełożeni często mają tendencję do podcinania gałęzi na której s*ają we własne gniazda, bo przecież w normalnych przedsiębiorstwach przestrzegających zasad, takie działania jak dowalanie pracy ponad siły, wynagrodzenia urągające godności ludzkiej, nieistniejące praktyki motywacyjne byłyby uznane za działanie na szkodę firmy, a w skrajnych przypadkach pewnie szło by to podciągnąć pod mobbing. Jakby przyszło co do czego, to by się posypały nagany, zwolnienia, cięcia mizernych nagród itd. Wiesz, że pracownicy samorządów mają ustawowo odebraną możliwość legalnego strajku? Rządy liberałów przez ostatnie 25 zagwarantowały sobie brak protestów w budżetówce przez trzymanie szarego pracownika pod butem - presja ekonomiczna działa cuda. Ja się wcale nie dziwię, że ludzie nie mają odwagi protestować, jak jesteś między młotem a kowadłem to zaciskasz zęby i cieszysz się, że masz na jedzenie dla dzieci, nie zawsze da się bezboleśnie i szybko zmienić pracę, a jakiś kredy na karku ma prawie każdy. Związki które powinny takie rzeczy pilotować, często są bierne, albo wręcz nieistniejące. Tutaj oprócz rosnącego wku*wu na istniejący stan rzeczy potrzeba jeszcze odwagi i solidarności, do tego trzeba czasu albo desperacji. Zobaczymy co będzie dalej.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Napisano: 21 lip 2018, 11:32

heiland
Awatar użytkownika
Administrator
woj. lubelskie

Napisano: 23 lip 2018, 8:35

DUW własnie przysłał mi sprawozdanie z wysokości wynagrodzeń na poszczególnych stanowiskach w OPS. Coś się kroi :)
"Oko za oko, ząb za ząb, złotówka za złotówkę."
Kodeks Hammurabiego
ludek
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 23 cze 2006, 14:51
Dolny Śląsk, Polska

Napisano: 23 lip 2018, 8:36

Nie wiem jak DUW ale LUW już wiele razy przesyłał coś podobnego. No i co? No i nic...
heiland
Awatar użytkownika
Administrator
woj. lubelskie

Napisano: 23 lip 2018, 18:23

u nas mazowiecki urząd tez przysłał sprawozdanie ile zarabiają pracownicy socjalni, świadczenia rodzinne itp od 2015 roku do nadal :D sama zasadnicza bez żadnych premii, dodatków itp
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia..."
kiki88
Awatar użytkownika
Starszy referent
Od: 11 sty 2015, 13:10
mazowieckie

Napisano: 24 lip 2018, 10:55

Śląski UW również :)
Kamil_C
Praktykant
Od: 14 cze 2018, 7:36

Napisano: 24 lip 2018, 11:18

My dostaliśmy pismo od Minister Eli. Wszystkie Urzędy Wojewódzkie mają się tym zająć ale co z tego będzie :?:
ani91867
Praktykant
Od: 17 maja 2018, 14:48

Napisano: 24 lip 2018, 11:42

ani91867 pisze:My dostaliśmy pismo od Minister Eli. Wszystkie Urzędy Wojewódzkie mają się tym zająć ale co z tego będzie :?:

Uwaga, podaję odpowiedź. Odpowiedź brzmi: NIC.
heiland
Awatar użytkownika
Administrator
woj. lubelskie

PoprzedniaNastępna

Strona 25 z 32    [ Posty: 319 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]