Protest pracowników sfery budżetowej

Strona 27 z 31    [ Posty: 301 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 21 wrz 2018, 10:15

Ludzie, dorośli jesteście? To ministerstwo jakieś was zatrudnia? To ministerstwo jakieś ustala wam wysokość wynagrodzenia, premii, nagrody? To ministerstwo jakieś ustala ile osób i czym zajmuje się w danym ops/urzędzie miasta/gminy? To ministerstwo jakieś zmusza was do zatrudnienia w miejscu w którym zatrudnieni jesteście?
opsxyz22
Stażysta
Od: 24 sie 2017, 20:14

Napisano: 21 wrz 2018, 17:37

Tak pewnie jakieś głupie sprawozdanie coś zmieni, pytali się już jak się podoba zł za zł - nie wiem jak ktoś jest pokrzywiony psychicznie to może mu się to podobać i wychwalać pod niebiosy. Ciągle są jakieś wyjaśnienia i interpretacje w tym temacie - krótko co chory autor tego tworu miał na myśli, a nie zawarł w ustawie. W sumie dalej tkwimy w tym gów..nie. Drugie sprawozdanie - co się dzieje z pieniędzmi, które trafiają do gmin od dłużników - nic i koniec tematu. To tylko dodatkowa robota dla nas i księgowej, z której w sumie nic nie wynika. Zaraz ktoś napisze - to się zwolnij jak Ci się nie podoba :) Coraz częściej dochodzę do wniosku, że takie rozwiązanie wcale nie byłoby takie głupie dla mojego zdrowia psychicznego :) W sumie zdrowie ma się jedno :)
FX
Stażysta
Od: 26 lis 2006, 11:40
Wawa, Polska

Napisano: 15 sty 2019, 11:35

Czy może ktoś coś słyszał o tym, że ministerstwo chociaż trochę nam "ulży" i przesunie okres przyjmowania wniosków, tak abyśmy i my mogli odpocząć z dziećmi w wakacje ...?
ew@1
Stażysta
Od: 09 mar 2017, 9:50

Napisano: 15 sty 2019, 12:42

Tak... Ministerstwo na pewno przesunie szczególnie w roku wyborczym XD
Szarak
Starszy referent
Od: 22 mar 2017, 12:14

Napisano: 15 sty 2019, 13:00

w obliczu tylu protestów różnych grup zawodowych ...?

a dla składających to, moim zdaniem, byłoby lepiej jakby składali wnioski np. od 1 września ... dziecko idzie do szkoły, wiadomo do jakiej a rodzic po świadczenia itd.
ew@1
Stażysta
Od: 09 mar 2017, 9:50

Napisano: 16 sty 2019, 8:59

jeśli nie będziemy pisać do ministerstwa o zmianę okresu - to nie zmienią. Myślą, że tak jest ok i wszyscy są szczęśliwi a pracownicy ops zadowoleni z takiej sytuacji. O pisaniu do ministerstwa w tej sprawie namawiał przecież sam P. W na szkoleniach
Edyttta
Stażysta
Od: 13 mar 2017, 13:00

Napisano: 16 sty 2019, 10:35

To Wam odpiszą, że już kiedyś zmieniali ;)
Lubię siedzieć nisko (...) upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny.
Korowiow
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 05 gru 2016, 8:51

Napisano: 16 sty 2019, 12:24

No właśnie, już kiedyś zmieniali, żeby pracownicy nie mieli zawalonych wakacji. Okres zasiłkowy zaczynał się od września, a wnioski składało się w lipcu i sierpniu (i oczywiście nikt nie mógł wtedy przynieść zaświadczenia ze szkoły ;) ). Specjalnie przesunięto okres zasiłkowy, by wnioski były składane we wrześniu i październiku. I co mamy po paru latach? Powrót do starych, dobrych czasów, nawał ludzi w sezonie urlopowym i oczywiście: "ja nie wiem, czy moje dziecko pójdzie do tej szkoły" ;)
No i oczywiście dokładanie roboty, bo skoro już i tak wakacje macie zawalone, to dołożymy wam Dobry Start, żebyście na pewno nie poszli na urlop.

Ja wam mówię, to się kiedyś rypnie...
Zofia
Starszy referent
Od: 19 lut 2015, 12:39

Napisano: 16 sty 2019, 15:59

Nie rypnie... a to dlatego że jesteśmy głupi i zamiast walczyć i jednoczyć się o swoje to siedzimy cicho...
heiland
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 04 sty 2013, 20:46
woj. lubelskie

Napisano: 16 sty 2019, 16:04

heiland pisze:Nie rypnie... a to dlatego że jesteśmy głupi i zamiast walczyć i jednoczyć się o swoje to siedzimy cicho...

Sam wiesz jak to jest...PS zamiast Cię wspomóc to uważają, że przecież w ŚR to ch**a robią ;)
Lubię siedzieć nisko (...) upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny.
Korowiow
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 05 gru 2016, 8:51

PoprzedniaNastępna

Strona 27 z 31    [ Posty: 301 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]