pełnoletnia matka która posiada własne dziecko

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 18 maja 2018, 9:17

drodzy forumowicze :)
czy powinnam uchylić prawo do zasiłku rodzinnego z dodatkami dziewczynie która w kwietniu ukończyła 18 r. ż. i posiada własne dziecko?
czy powinnam ją wykreślić ze składu rodziny, i uchylić prawo?
nie jestem w posiadaniu informacji że ona złożyła wniosek o zasiłek rodzinny na własne dziecko, aktualnie przebywa w innej gminie, z tym że kontynuuje naukę nadal.
Ania12
Praktykant
Posty: 11
Od: 19 kwie 2017, 12:53


Napisano: 18 maja 2018, 9:29

art. 3 pkt 16 wyraźnie pisze, że pełnoletnie dziecko posiadające własne dziecko nie może być w składzie rodziny, chociażby dlatego musisz uchylić świadczenia na nią.
Ruda1
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 337
Od: 07 maja 2014, 10:45
lubelskie

Napisano: 18 maja 2018, 9:45

nie dochodzić czy złożyła wniosek na własne dziecko ?
tylko trzymać się że nie powinna być w składzie rodziny ?
Ania12
Praktykant
Posty: 11
Od: 19 kwie 2017, 12:53

Napisano: 18 maja 2018, 10:26

no tak, nie mozna pobierac swiadczen na kogos kogo nie ma w skladzie rodziny
kb
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 6837
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 18 maja 2018, 10:32

dzięki Kochani
tak już świruje że w najprostszych sprawach muszę się zastanowić i zadawać milion pytań :)
miłego weekendu !
Ania12
Praktykant
Posty: 11
Od: 19 kwie 2017, 12:53


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]